Nervų kare – „Neptūno-Akvaservis“ pergalė

2021.11.20

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ svečiuose rezultatu 64:62 (21:17, 23:16, 13:21, 7:8) nugalėjo Palangos „Kuršių“ komandą.
Rungtynes geriau pradėjo „Neptūnas-Akvaservis“, per pirmas dvi minutes įgijo 5 taškų pranašumą. Įpusėjus kėliniui „Kuršiai“ po Herkaus Kumpio tritaškio išsiveržė į priekį. Antroje kėlinio dalyje klaipėdiečiai realizavo tris tolimus metimus ir tai leido įgyti 4 taškų pranašumą 21:17.
Antrąjį ketvirtį „Neptūnas-Akvaservis“ pradėjo spurtu 8:2 ir susikrovė dviženklį pranašumą. Likus žaisti tris minutes po trijų taiklių Luko Kreišmonto tritaškių „Neptūnas-Akvaservis“ susikrovė rekordinį 15 taškų pranašumą, bet kėlinio pabaigą geriau sužaidę „Kuršiai“ sušvelnino skirtumą iki 11 taškų 44:33.
Po ilgosios pertraukos klaipėdiečiai sunkiai „Kuršiai“ rado kelių link varžovų krepšio. Tuo pasinaudoję „Kuršiai“ spurtavo 0:10 ir sumažino skirtumą iki minimalaus. Iki kėlinio pabaigos likus žaisti dvi minutes „Kuršiai“ buvo išsiveržė į priekį, bet Gedimino Leščiausko vedami klaipėdiečiai susigrąžino 3 taškų pranašumą 57:54.
Lemiamo ketvirčio pradžioje „Neptūnas-Akvaservis“ padidino persvara iki 7 taškų. Vėliau sekė abiejų komandų keturios tuščios minutės puolime, kurias nutraukė „Kuršiai“ spurtu 0:6 ir sumažino deficitą iki taško. Likus žaisti dvi minutes „Kuršiai“ išlygino rezultatą. Likus žaisti minutę Lukas Kreišmontas dvitaškiu išvedė klaipėdiečius į priekį, per likusį laiką komandos taškų nepelnė ir klaipėdiečiai šventė pergalę rezultatu 64:62.
„Neptūnas-Akvaservis“: Lukas Kreišmontas 16, Gediminas Leščiauskas 11 (10 atk. kam.), Matas Vaitkus 9.
„Kuršiai“: Herkus Kumpys 16, Laurynas Mikalauskas 14 (11 atk. kam.), Derek Hanes 10.