Nojus Mineikis: apie pralaimėjimą Gargžduose, artėjančias savaitės dvikovas ir paties išaugusį vaidmenį

2019.12.05

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ šią savaitę į pergalių kelią sieks sugrįžti namų rungtynėmis prieš Mažeikių „Erelius“ ir išvykos rungtynėmis su Tauragės krepšinio klubu.
Prieš pirmąją dvikovą „bcneptunas.lt“ tinklalapis tradiciškai apžvelgia abu šios savaitės varžovus ir pateikia Nojaus Mineikio mintis apie pralaimėjimą Gargžduose, iškilusį vaidmenį komandoje bei artėjančias dvikovas šią savaitę.
„Tai svarbiausia buvo, kad  nusileidome fiziškumu, – apie pralaimėtą dvikovą Gargžduose kalbėjo Nojus Mineikis. – Neatsakėme jiems tuo kontaktu, kurį jie mums davė ir dėl to nepavyko iškovoti pergalės. O rungtynių gale nepavyko prasižengti prieš juos, nesugaudėme varžovų“.
Mažeikių „Erelių“ sezonas kol kas nesiklosto taip, kaip jie norėtų. Su penkiomis pergalės ir dvylika pralaimėjimų ši komanda dalinasi 12–13 vietas su Tauragės krepšinio klubu. Šiuo metu „Ereliai“ skaičiuoja trijų iš eilės pralaimėjimų seriją, nors prieš tai buvo iškovoję tris pergales paeiliui. Vis dėl to reikia paminėti, jog per tą trijų pralaimėjimų seriją, Mažeikių komanda žaidė su galingais varžovais ir visuose susitikimuose rezultatus galėjo pakrypti į bet kurią pusę.
„Mažeikių komanda yra nenuspėjama, gali laimėti prieš visus varžovus, – apie pirmuosius savaitės varžovus kalbėjo N.Mineikis. –  Iš žaidėjų išskirčiau Augustiną Venckų, jau ir ne vieną game winnerį įmetė šiame sezone“.
Be Augustino Venckaus, kuris šiame sezone renka po 14 taškų per rungtynes, „Ereliai“ nesenai pasipildė dviem legionieriais. Vienas iš jų yra Jameelas Tayloras, renkantis po 13,9 taško per rungtynes ir Mogga Lado, kuris spėjo sužaisti dar tik vienerias rungtynes, tačiau per jas pelnė 11 taškų. Taip pat nuo lapkričio mėnesio prie komandos prisijungė ir daugeliui pažįstamas Rokas Stankevičius, kuris prieš tai vilkėjo Šakių „Vyčio“ marškinėlius. Pastarasis NKL lygoje fiksuoja po 17,9 taško.
Antrasis varžovas šią savaitę bus Tauragės krepšinio klubas. Kaip ir „Ereliai“, ši komanda yra iškovojusi 5 pergales ir patyrusi 12 pralaimėjimų. Nors Tauragės ekipa sezoną ir pradėjo keturiomis pergalėmis iš penkių galimų, bet vėliau krito į labai gilią duobę, kuri kaip panašu, tęsiasi dar ir dabar. Iš paskutinių dvylikos rungtynių, jie laimėjo tik kartą.
„Tauragėje visada yra sunku žaisti, – apie šeštadienio priešininkus kalbėjo Nojus Mineikis. – Jie turi gerų, patyrusių žaidėjų, irgi yra fiziška komanda. Tai turėsime čia duoti daug fizinės kovos, ko nepavyko padaryti su „Gargždais“. Ir jeigu norime iškovoti pergalę, reikės trenerio plano laikytis“.
Verta paminėti, kad Tauragės komandoje žaidėjų rotacija yra gana menka ir dažniausiai treneriai žaidžia su aštuoniais žaidėjais. Pagrindiniai komandos vedliai yra Rytis Biliartas, renkantis po 17,7 taško per rungtynes, taip pat jam puikiai talkina Deividas Keburys (12,5), Karolis Babkauskas (10,9) ir Tadas Sebežiovas (10,1).
Šį sezoną Nojus Mineikis įrodinėja savo vertę ir gauna vis daugiau pasitikėjimo iš trenerio Tomo Gaidamavičiaus.
„Kiekvieną vasarą dirbu ties tais žaidimo elementais, kurių man labiausiai trūksta, – kalbėjo Nojus Mineikis. – Šiemet jau antras sezonas NKL lygoje, o praeitais metais dar teko tik apsišlifuoti. Dabar jau viskas kitaip, labiau sistemą, trenerį suprantu. Pats į rungtynes einu labiau pasiruošęs. Žinoma ir komandos draugų nuopelnas, kad suranda mane aikštėje, o man belieka tik sumesti tuos metimus“.
Praėjusiame NKL sezono Nojus Mineikis fiksavo po 4,9 taško ir 3 atkovotus kamuolius per kiek daugiau nei 17 minučių praleistų ant parketo. Šiemet jis žaidžia vos 6-iomis minutėmis daugiau, tačiau smarkiai pakėlė savo statistinius rodiklius –  po 11,8 taško per rungtynes ir  po 5,6 atkovoto kamuolio. Taip pat verta pažymėti, kad pagerino visus pataikymo procentus. Paklaustas ar jaučia didesnį varžovų dėmesį gynyboje Nojus sakė, jog sezono pradžioje dar taip nejautė, bet dabar tikrai rimčiau į jį žiūri kiekviena komanda.
„Sezono pradžioje gal dar tiek to dėmesio nebuvo, bet dabar daugiau žiūri į mane, – sakė Nojus Mineikis. – Ypač ties tritaškiu sunkiau atsilaisvinti, reikia ieškoti kitokių sprendimų. Bet čia nėra blogai, nes kai varžovai koncentruojasi ties manimi, atsiranda daugiau šansų mano komandos draugams, jie dažniau laisvesni būna“.
Rungtynes su Mažeikių „Ereliais“ kviečiame stebėti šiandien, 18val. Kūno kultūros ir rekreacijos centras, Dariaus ir Girėno 10, Klaipėdoje.