Nuomos pagrindais į Klaipėdą atvyksta Ispanijos aukščiausioje lygoje rungtyniavęs vengras

2023.08.10

Klaipėdos „Neptūnas“ pasipildė talentingu vengru Zsomboru Maronka, kuris nuomos pagrindais, vieneriems metams, atvyksta iš Badalonos „Joventut“ komandos. 2022 m. balandį aukštaūgis pasirašė ilgalaikį kontraktą su „Joventut“ klubu, kuris galioja iki 2027 m.

Praėjusiame sezone Z. Maronka taip pat buvo skolinamas, o didžiąją sezoną dalį praleido Sevilijos „Real Betis“, kur žaisdamas po kiek daugiau nei 11 minučių pelnė po 3,1 taško, atkovojo po 1,4 kamuolio ir fiksavo 3,2 naudingumo balų vidurkį per rungtynes.

„Ieškojome tokio žaidėjo, kuris galėtų žaisti ir lengvojo ir sunkiojo krašto puolėjo pozicijose. Jis yra pakankamai aukštas, gal kažkiek trūksta fiziškumo, bet tai kompensuoja savo greičiu. Zsomboras taip pat gali išplėsti aikštę, pataikyti iš tolimų distancijų. Nors yra pakankamai jaunas, bet matosi, kad praėjo gerą ispanų krepšinio mokyklą: jaučiasi užtikrintumas, aukšto lygio žaidimo skaitymas. Praėjusiame sezone jis buvo nominuotas tarp geriausių jaunųjų ACB lygos žaidėjų. Tikimės, kad jis dar labiau atsiskleis „Neptūne“ ir bus naudingas mūsų komandai“, – kalbėjo komandos vyr. treneris Mindaugas Brazys. 

Z. Maronka 2021 m. debiutavo Vengrijos rinktinėje, kuomet pastaroji stojo į dvikovą su Prancūzijos nacionaline komanda, o „Neptūno“ naujokas tame susitikime pasižymėjo 3 taškais.