Pajūrio derbyje „Neptūnas-Akvaservis” patyrė pralaimėjimą

2020.01.18

Gynyboje strigę Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ patyrė skaudų pralaimėjimą prieš Palangos „Kuršius“ rezultatu 62:91 (23:21, 13:19, 22:26, 4:25).
Susitikimą geriau pradėjo „Kuršiai“ pelnydami 7 taškus be atsako, bet Klaipėdos komandoje savo žodį tarė Deivydas Rasys, pelnęs 5 taškus iš eilės. Beveik viso ketvirčio metu atsilikinėjęs „Neptūnas-Akvaservis“ iniciatyvą perėmė jo pabaigoje po kelių kovingų ir rezultatyvių paskutinių minučių (23:21).
Antrąjį, kaip ir pirmąjį, kėlinį geriau pradėjo Palangos „Kuršiai“, kurie surengė 9:0 spurtą (30:23), o pirmuosius savo taškus „Neptūnas-Akvaservis“ pelnė sužaidus 4 minutes. Svečiai viso ketvirčio metu sunkiai rinko taškus prie varžovų krepšio, o tuo naudojosi „Kuršiai“ didindami pranašumą. Vis dėlto ketvirčio pabaigoje Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniams pavyko aptirpdyti skirtumą iki 4 taškų (36:40).
Istorija kartojosi ir po ilgosios pertraukos – „Kuršiai“ vėl sėkmingiau pradėjo kėlinio pradžią. „Neptūnas-Akvaservis“ gretose vieninteliam Herkui Kumpiui pavykdavo kažką nuveikti puolime, bet tai mažai kuo padėjo jo komandai, kadangi sužaidus 4 trečio ketvirčio minutes Palangos komanda turėjo 12 taškų pranašumą (56:44), o Tomas Gaidamavičius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Po jos klaipėdiečiams geriau sekėsi puolime, tačiau achilo kulnas vis dar buvo gynyba. Ir nors kėlinio pabaigoje pavyko prisivyti varžovus, tačiau pastarieji vis dar turėjo solidų 8 taškų pranašumą po trijų kėlinių (58:66).
Ketvirtą kėlinį spurtu 5:0 pradėjo Palangos komanda, o tai privertė Tomą Gaidamavičių prašyti pasitarimo. Po jo klaipėdiečiai surengė kelias sėkmingas atakas, tačiau tai buvo maža paguoda, nes toliau žaidimas puolime neatrodė toks, kokį „Neptūnas-Akvaservis“ rodydavo ankstesniuose susitikimuose. Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 3 minutes, „Kuršiai“ įgijo rekordinę 23 taškų persvarą (62:85), o galutinius taškus susitikime padėjo Karolis Sapiega per kelias minutes įmetęs du tritaškius.
Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“: Vytautas Šarakauskas 12 (11 atk.kam), Herkus Kumpys ir Matas Vaitkus po 10.
Palangos „Kuršiai“: Quincy Taylor 26 (7 rez.perd), Taurantas Tamošiūnas 14, Karolis Sapiega 13 (11 atk.kam).