Panevėžyje triumfavęs „Neptūnas“ – per žingsnį nuo bronzos

2019.05.29

Klaipėdos „Neptūnui“ trūksta vieno žingsnio iki „Betsafe–LKL“ bronzos apdovanojimų. Kazio Maksvyčio auklėtiniai Panevėžyje 88:75 (28:18, 22:24, 14:21, 24:12) įveikė „Lietkabelį“ bei serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2-0.
Trečiosios ir galbūt lemiamos serijos rungtynės Klaipėdoje vyks artėjantį penktadienį, mačo „Švyturio“ arenoje pradžia – 18.50 val.
Solidžiai startavę klaipėdiečiai greitai perėmė iniciatyvą į savo rankas. Po diskvalifikacijos sugrįžęs Simas Galdikas pirmojo ketvirčio pabaigoje pelnė 4 taškus iš eilės, o „Neptūnas“ pirmąjį kėlinį užbaigė turėdamas dviženklį pranašumą – 28:18.
Antrojo ketvirčio viduryje Lorenzo Williamsas smeigė du tolimus metimus, svečiai iš uostamiesčio spurtavo 12:0 bei atitolo per 16 taškų atstumą – 45:29. Iki ilgosios pertraukos „Lietkabelis“ deficitą prikirpo iki vienaženklio – 50:42.
Aštuonis „Lietkabelio“ taškus iš eilės pelnęs amerikietis Jamaras Wilsonas padėjo šeimininkams prieš lemiamą kėlinį sumažinti skirtumą iki minimumo – 63:64.
Gytis Masiulis 35-ąją dvikovos minutę pataikė tritaškį, L. Williamsas pridėjo 5 taškus, o 8:0 spurtavęs „Neptūnas“ susigrąžino dviženklę persvarą – 76:66.
Panevėžiečiai buvo priartėję per 4 taškus (76:72), tačiau tuomet aistras nuramino Tomas Delininkaitis – pirmiausia įsmeigė tolimą metimą, vėliau pridėjo ir dvitaškį su pražanga, o dvikovos nugalėtojas klausimų nebekėlė.
„Neptūnas“: Lorenzo Williamsas 18 (3/6 trit., 6 rez. perd., 26 naud. bal.), Deividas Gailius 15 (10 atk. kam., 23 naud. bal.), Laimonas Kisielius 11, Tomas Delininkaitis ir Gytis Masiulis – po 10.
„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 18, Marko Čakarevičius 14, Jamaras Wilsonas 11.