Paskutinių sekundžių dramoje – „Neptūno“ pergalė

2021.11.09

Klaipėdos „Neptūnas“ (3/0) po atkaklios ir įnirtingos kovos „Douglas“ baltijos moterų lygos rungtynėse nugalėjo Šiaulių „Šiauliai-Vilmers“ (2/1) komandą rezultatu 95:92 (26:18, 28:30, 16:19, 25:25).
Didžioji pirmojo kėlinio dalis klostėsi apylygiai, bet šio pabaigoje prabilo „Neptūnas“ snaiperės. Po vieną tritaškį pataikė Agnė Černeckytė ir Andra Gabalytė, o „Neptūno“ pranašumas išaugo iki 10 (26:16). Skirtumas tarp komandų prieš ketvirčio pabaigą sumažėjo iki 8 po Donicos Cosby dvitaškio.
Jei pirmajame kėlinyje komandos žaidė rezultatyviai, tai galima teigti, jog antrajame ketvirtyje gynyba buvo visiškai užmiršta. Žiūrovams patraukliose rungtynėse nestigo greitų atakų bei taiklių metimų. Po Allisonos Zalin dvitaškio metimo, „Neptūnas“ persvara šoktelėjo iki rekordinės 16 taškų (40:24), bet „Šiauliai-Vilmers“ ginklų nesudėjo ir prieš ilgąją pertrauką deficitą sumažino iki 6 (54:48).
Per antrąjį ketvirtį bendrai buvo įmesti 58 taškai.
Klaipėdietės pirmoje susitikimo dalyje puikiai išnaudojo antruosius šansus puolime, po kurių pelnė 13 taškų, prieš varžovių 5.
Taip pat puikiai į žaidimą įsiliejo uostamiesčio ekipos suolas, pridėjęs 25 taškus.
Po ilgosios pertraukos į žaidimą geriau įsiliejo šiaulietės. Klaudija Janionytė sumetusi du taiklius baudų metimus, atsilikimą sumažino iki 3 (62:59). Klaipėdietės buvo susigrąžinusios 9 taškų pranašumą, bet puikiai ketvirčio pabaigoje sužaidė Šiaulių komandos legionierė Donica Crosby, kuri savo ekipai leido atsilikti vos 3 taškais (70:67).
Ketvirtąjį kėlinį puikiai pradėjo „Šiauliai-Vilmers“ krepšininkės. Smeigusios du tritaškius metimus, jos pirmą kartą šiose rungtynėse rezultatą persvėrė savo naudai (71:73). Itin atkakliai klostėsi ir likusi pagrindinio rungtynių laiko dalis. Klaipėdos komanda buvo atstačiusi 3 taškų pranašumą, bet po kelių sėkmingų atakų šiaulietės vėl susigrąžino minimalų pranašumą (82:83). Agnės Černeckytės ir Dalio Donskichytės inicijuotas spurtas leido „Neptūnui“ dar sykį susigrąžinti 7 taškų pranašumą (92:85), bet Donica Crosby pelniusi 4 taškus iš eilės vėl priartino šiaulietes iki kovinio atstumo (92:89). Abi komandos ketvirčio pabaigoje apsikeitė trimis taškais. „Šiauliai-Vilmers“ turėjo kelias progas išlyginti rungtynių rezultatą, bet pirmasis tritaškis buvo labai netaiklus ir lanko nesiekė, o antruoju bandymu nespėjo laiku išmesti ir rungtynes laimėjo „Neptūnas“.
Klaipėdos „Neptūnas“: Agnė Černeckytė 20, Savannah Plentovich 15 (8 atk.kam), Dalia Donskichytė (9 rez.perd), Andra Gabalytė (8 atk.kam, 5 rez.perd) ir Ligita Tamutytė (10 atk.kam) – po 13, Maisa Dias ir Dominyka Paliulytė – po 8.
Šiaulių „Šiauliai-Vilmers“: Donica Crosby 31, Urtė Bukauskaitė 16 (10 atk.kam), Ahiyona Vason 14, Justina Oficerovaitė 13, Katrina Trankale 10.