Patenkintas K. Maksvytis: „Pavyko priversti „Rytą“ žaisti neužtikrintai“

2019.04.10

Klaipėdos „Neptūnas“ iškovojo antrą svarbią pergalę iš eilės „Betsafe–LKL“ čempionate. Šeštadienį Pasvalyje pranokusi „Pieno žvaigždes“, šiandien uostamiesčio ekipa parklupdė Vilniaus „Rytą“.
Nors klaipėdiečiai pergalę iškovojo 15 taškų persvara bei su sostinės komanda išsilygino pagal pergalių ir pralaimėjimų balansą, tačiau dėl prastesnio taškų santykiu tarpusavio rungtynėse jie toliau žengia trečioje vietoje.
Tikėdamasis iki reguliariojo sezono pabaigos pakilti į antrąją poziciją bei atkrintamosiose varžybose turėti namų aikštės pranašumą, „Neptūnas“ per likusias 7-erias rungtynes privalo iškovoti viena pergale daugiau nei „Rytas“.
Uostamiesčio ekipos treneris Kazys Maksvytis šiandien džiaugėsi auklėtinių atsidavimu bei žaidimu tiek gynyboje, tiek puolime.
„Džiaugiamės pergale, buvo geros rungtynes, – po pergalės sakė „Neptūno“ vyriausiasis treneris. – Pavyko kontroliuoti mačą didžiąją laiko dalį. Gaila, kad nepavyko pasiekti reikiamo taškų skirtumo, per daug išvaistėme taškų praeituose mačuose, ypatingai jų pabaigose.
Šiandien gynyba visas rungtynes buvo nebloga, nesugriuvome, kaip dvikovoje Vilniuje. Neslėpsime, „Neptūnas“ žaidžia gerai ne tik, kai yra gynyba, bet ir puolimas. Šiandien gavome geros energijos iš puolimo ir laimėjome.“

– Buvo reali galimybė laimėti 22 taškais, ar nėra gaila?
– Buvo, neslėpsiu. Pigiai iššvaistėme susikrautą persvarą, pabaigoje turėjome 16 taškų persvarą ir 2 likusias minutes. Šiandien pavyko kontroliuoti rungtynes, pavyko priversti „Rytą“ žaisti neužtikrintai. Džiaugiuosi pergale.
– Daug pozityvo žaidime, kas pasikeitė komandoje per 11 dienų nuo mačo Vilniuje?
– Mes neturėjome labai blogų rungtynių ir Vilniuje. Jei pamenate, tai po trijų kėlinių pirmavo 2 taškais. Visiškai sugriuvome ketvirtajame ketvirtyje. Pasikeitė tai, kad kontroliavome kovą dėl atšokusių kamuolių, pirmoje pusėje net dominavome, tačiau vėliau „Rytas“ tai aplygino. Išskyrus vieną atkarpą, mums pavyko sustabdyti varžovų greitą puolimą.
– Jerai Grantas atrodo fiziškai pavargęs, kas jam nutiko?
– Mes irgi sukame galvą, kodėl jis nėra toks šviežias. Jis vasarą praktiškai neturėjo poilsio, nes į Klaipėdą atvyko tiesiai iš Venesuelos. Labai gerai žaidė pirmoje sezono pusėje. Mūsų tikslas yra ne duoti daugiau jam sporto, bet jį atstatyti, atgaivinti ir paruošti atkrintamosioms. Pastaruoju metu jo forma yra kritusi.
– Kaip šiandien vertinate teisėjų darbą?
– Broko nebuvo daug, bet ginčytinos situacijos buvo „Ryto“ naudai. Techninę pražangą gavau po arbitrų klaidos. Taip, treneris negali taip elgtis, bet tokiose rungtynėse, kai turėjome šansą pasiimti reikiamą pergalę…
Pasikartosiu – šiemet „Neptūnas“ kenčia nuo teisėjų. Aš skųsiuosi, kol situacija pagerės. Gal kaip kiekvienas treneris aš myliu savo komandą ir noriu į savo pusę kažkokių naudingų švilpukų, bet mano nuomone, kaip sako Šarūnas Jasikevičius, mes negauname pagarbos iš teisėjų šiame „Betsafe–LKL“ sezone.
– Vėl geros Gyčio Masiulio rungtynės, kokį įspūdį palieka jo žaidimas dabartinėje sezono stadijoje?
– Tikėjomės, kad pavasarį jis pradės duoti dar didesnę naudą. Žinoma, kaip kiekvienas jaunas žaidėjas jis dar nežaidžia stabiliai. Aš laikausi nuomonės, kad jis ateityje bus gero lygio žaidėjas, tai yra tik laiko klausimas. Klausimas kokioje pozicijoje – ar sunkusis kraštas, ar mobilus penktas numeris.
Daug kas jį lygina su Edgaru Ulanovu, bet Edgaras į „Neptūno“ atvyko metais vyresnis ir būdamas šiek tiek tvirtesnis. Jis turėjo dar geresnį sezoną, nei Gytis. Tikiu, kad G. Masiulis bus geras žaidėjas, jis jau dabar duoda naudos „Neptūnui“.