Pergale ir G. Masiulio pasirodymu pasidžiaugęs K. Maksvytis: „Pavyko susitvarkyti galvas“

2019.05.27

Klaipėdos „Neptūnas“ bronzinę mažojo finalo seriją pradėjo pergale prieš Panevėžio „Lietkabelį“, o prie jos daugiausiai prisidėjo LKL atkrintamųjų varžybų istorijoje dar nematytą pasirodymą surengęs Gytis Masiulis.
21-erių puolėjas pelnė 33 taškus, surinko 46 naudingumo balus bei taip pagerino 24-erius metus Gintarui Einikiui priklausiusį rekordą – 45 efektyvumo balai.
„Neptūnas“ serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0. Uostamiesčio ekipos treneris Kazys Maksvytis pasidžiaugė pergale bei G. Masiulio pasirodymu, tačiau žaidimą įvardino kaip vangų ir klampų.
„Svarbi pergalė, – spaudos konferenciją pradėjo K. Maksvytis. – Turėjome viena diena mažiau nei „Lietkabelis“ bei turėjome nelabai geras emocijas, bet gerai, kad pavyko susitvarkyti su galvomis.
Didžiąją rungtynių dalį kontroliavome mačą. Žinoma, pasitaikė mažų duobelių, kai iššvaistydavome persvarą. Gerai, kad antroje pusėje suradome jėgų susikrauti pranašumą.
Iškovojome pirmą pergalę, bet tai nėra pabaiga. Bet pergalė dabar yra svarbiausia.“

– Gytis Masiulis pagerino LKL atkrintamųjų rekordą, ką galite pasakyti apie jo žaidimą?
– Visų pirma, tai jis šiandien turėjome žaisti per dvi pozicijas, nes nerungtyniavo Simas Galdikas. Gytis gerai išplėtė aikštelę, buvo labai agresyvus, ką parodo baudų metimai. Rodė energiją, agresyvumą bei buvo vienas komandos lyderių.
– Gal išėjo į naudą tai, kad S. Galdikas šiandien negalėjo žaisti?
– Varžovai bandė mus atakuoti per priekinį liniją. Kažkiek tam buvome pasiruošę, kažkiek gavome pigių taškų, kažkiek kažkas pavyko. Bet puolime sukūrėme labai pavojingas situacijas varžovams. Manau, kad „Lietkabelis“ prie to šiandien neprisitaikė.
– Pernai kovą dėl bronzos pradėjote pralaimėjimu, šiemet – pergale. Kiek lengviau yra startuoti pergalingai?
– Kiekviena serija skirtinga. Žinome, kad su „Lietkabeliu“ žaisime už dviejų dienų. Nežinau, kaip atrodo iš šono, bet man žaidimas atrodo vangus ir klampus. Abiejų komandų žaidėjai jaučia sezono galą, o tarpai tarp rungtynių yra maži. Ačiū Dievui, kad šiandien pavyko puolimas, bet žaidėjai abiejų komandų yra vangūs.
– Kaip Pauliui Dambrauskui sekasi keisti Lorenzo Williamsą?
– Visų pirma, tai Paulius pastarąsias dvejas rungtynes turėjo nelabai kokias, buvo praradęs savo pasitikėjimą, nors yra geras žaidėjas. Jis aikštelėje kažką gali, kažko negali. Jautėsi pirmoje pusėje, bet antroje dalyje situaciją pasikeitė. Tikiuosi, kad prisitaikė, nes jam tai yra nauja patirtis. Daugeliui mūsų žaidėjų tokio lygio pusfinaliai bei kova dėl trečiosios vietos yra nauja patirtis. Ta adaptacija nėra lengva.
– Šiandien „Neptūnas“ pataikė tritaškius, nors pusfinalyje jie nekrito. Kas tai lėmė?
– Nemanau, kad kažkuo skiriasi varžovų gynybos. Mes patys geriau pataikėme, o kai geriau pataikai tritaškius, tai atsiriša rankos ir išsiplečia aikštelę. Kai nepataikai – varžovai prisitaiko ir darosi sunkiau žaisti.
– Kiek labiau „Lietkabelis“ yra nuspėjamas, kai neturi savo sudėtyje Ike‘o Iroegbu?
– Sunku pasakyti. Bet žiūrėtume į Jamarą Wilsoną, tai jis sužaidė labai gerai (25 taškai). Dviese jie tiek neįmestų gal. Sunku pasakyti. Ike‘as Iroegbu yra geras žaidėjas, turi gerų savybių, bet turi ir silpnybių – prieš mus gerai nesužaisdavo.