Pergale Pasvalyje besidžiaugęs K. Maksvytis: „Daug komandų čia pralaimės“

2018.09.26

21 taško persvarą Pasvalyje išbarstęs Klaipėdos „Neptūnas“ atlaikė „Pieno žvaigždžių“ šturmą. Lemiamu metu užtikrintai žaidę klaipėdiečiai iškovojo antrąją pergalę „Betsafe–LKL“ pirmenybėse per tiek pat žaistų mačų.
Uostamiesčio ekipos trenerį Kazį Maksvytį neramino taktinės bei žaidimo (18) klaidos, tačiau jis džiaugėsi iškovotu tašku priešiškoje Pasvalio arenoje.
„Džiaugiamės iškovoję pergalę, juk tai buvo pirmos rungtynės išvykoje, – sakė „Neptūno“ treneris. – Mums, kaip treneriams, neatrodo, kad žaidėme gerai. Žaidimas buvo banguotas, tačiau tai patys ir sukėlėme naudodami didelę rotaciją. Norėjome išlaikyti tempą, bet tai mus išmušė iš vėžių.
Labai prastai kovojome dėl atšokusių kamuolių puolime, ypatingai pirmoje susitikimo pusėje. Daug klydome – tas šiek tiek neramina. Iš kitos pusės – su tiek žaidimo ir taktinių klaidų sugebėjome iškovoti pergalę didele persvara, tad turime didelį rezervą. Reikia pasidžiaugti pergale.“
– Ar didelė rotacija bus „Neptūno“ privalumas šį sezoną?
– Bandome įtraukti jaunus žaidėjus, stengiamės didinti jiems žaidimo laiką. Kartais tai pavyksta, kartais dėl to išsimuša iš vėžių ne tik jauni, bet ir patyrę krepšininkai. Vis dėlto mes turime laiko, o kol kas dar nenukraujavome – dvejos rungtynės ir dvi pergalės. Bandysime tokią rotaciją naudoti ir toliau.
– Kas lėmė tokį banguotumą rungtynėse?
– Didelė rotacija, sezono pradžia ir didelis rungtynių tempas. Mes jau pirmoje mačo dalyje turėjome 21 taško persvarą, tačiau ją iššvaistėme. Pasvalio komandos potencialas didelis, išmušė mus iš vėžių su gynybos taktikų taktikų keitimu bei keitimusi ginamaisiais. Manau, kad iškovojome gerą pergalę išvykoje, nes daug komandų čia pralaimės.
– Ar nenustebino toks geras varžovų aukštaūgio Emmanuelio Omogbo žaidimas?
– Jam suteikėme sparnus pirmoje rungtynių pusėje. Jis atkovojo kamuolius puolime, įgavo pasitikėjimo ir sužaidė kaip iš natų.
– Antrąsias rungtynes paeiliui Jūsų auklėtinai puikiai pataikė tritaškius, ar tai bus „Neptūno“ ginklas šiame sezone?
– Mūsų sunkieji kraštai gerai jaučiasi ir gerai pataiko, turime ir kitų gerai pataikančių žaidėjų. Gal tokio aukšto procento ir nepavyks išlaikyti, tačiau, nemanau, kad būsime ta komanda, kuri pataikys blogai.
– Ar lemiamu veiksniu antroje mačo pusėje tapo Gytis Masiulis?
– Tiek Gytis, tiek Paulius Dambrauskas, kurio gal nesimato, tačiau gynyboje ir greituose taškuose jo indėlis buvo didžiulis. Be abejo, antroje pusėje išsiskyrė G. Masiulis.
– Antrąjį mačą iš eilės puikiai pavyko paskirstyti minutes.
– Kaip ir minėjau – žaidėjai patys dar pratinasi prie rolių. Gal jie norėtų ilgiau pabūti aikštelėje ir turėti didesnį vaidmenį, bet bandome žaisti su lygiaverčia sudėtimi. Jaunimas tikrai nenusileidžia kitiems, galbūt jie dar geriau pasirodytų, jei gautų daugiau minučių. Tai gali būti mūsų privalumu šį sezoną.