Permainingame mače Salonikuose – antroji „Neptūno“ pergalė Čempionų lygoje

2019.10.29

Klaipėdos „Neptūnas“ (2-1) įsirašė antrąją pergalę FIBA Čempionų lygoje. Uostamiesčio krepšininkai Graikijoje 94:72 (32:11, 13:28, 28:14, 21:19) pranoko Salonikų PAOK (0-3) komandą.
„Laimėjome prieš gerą komandą, – po pergalės sakė Tomas Rinkevičius. – Galbūt PAOK dabar dar nerodo gero žaidimo, bet tikiu, kad per kelias savaites situacija pasikeis. Rungtynes pradėjome gerai, viskas veikė, ką buvome susitarę. Sustojome, kai varžovai ėmė gintis zonine gynyba. Per ilgąją pertrauką padarėme pokyčius, pataikėme kelis tritaškius, priėmėme teisingus sprendimus puolant, o tai leido pasiekti pergalę. Sveikinimai vaikinams.“
Dvikova Salonikuose priminė amerikietiškus kalnelius. Fantastiškai startavę Tomo Rinkevičiaus auklėtiniai pirmajame kėlinyje į varžovų krepšį siuntė vieną metimą po kito, o po pirmųjų 10 minučių pirmavo net 32:11.
Vaizdas aikštelėje apsivertė antrajame ketvirtyje, kuriame „Neptūno“ puolimas užstrigo. Amerikiečių vedina PAOK per aštuonias minutes priartėjo per 3 taškus – 42:39.
Kitokį veidą klaipėdiečiai demonstruoti ėmė po ilgosios pertraukos. Tadas Sedekerskis pataikė dvitaškį, Deividas Gailius pridėjo tolimą metimą, Gytis Masiulis atseikėjo dvi taiklias baudas bei tritaškį, o „Neptūnas“ vėl susigrąžino dviženklį pranašumą – 55:43.
Tomas Delininkaitis su trečiojo kėlinio pabaiga įsūdė tritaškį, Klaipėdos ekipos pranašumą pakėlusį iki 20 taškų – 73:53. Šią persvarą „Neptūno“ krepšininkai išlaikė iki dvikovos pabaigos.
37-ąją rungtynių minutę į aikštelę žengė jaunasis Tadas Pažėra, kuriam tai buvo pirmosios minutės šį sezoną apskritai. Įžaidėjas per šį laiką spėjo pelnyti vieną baudos metimą.
Lapkričio 2-ąją dieną, šeštadienį, klaipėdiečiai vyks į Prienus, kur jų lauks „CBet“ krepšininkų testas. Rungtynių pradžia – 17 val.
„Neptūnas“: Deividas Gailius 13, Osvaldas Olisevičius 12, Gytis Masiulis ir Simas Galdikas (10 atk. kam.) – po 11 taškų, Tomas Delininkaitis 10 (3/4 trit.).
PAOK: Adamas Smithas 19, Antwaine‘as Wigginsas 17 (10 atk. kam.), Apollonas Tsochlas 10.