Permainingose ir atkakliose rungtynėse „Neptūnas-Akvaservis“ nusileido „Vyčiui“

2019.12.21

Paskutinėse metų rungtynėse Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ nusileido Šakių „Vyčio“ komandai rezultatu 70:73 (17:14, 16:23, 19:16, 18:20).
Rungtynės prasidėjo labai atkakliai ir kovingai, o sužaidus 5 minutes rezultatas buvo lygus (8:8). Panašus tempas ir kova vyko viso pirmojo ketvirčio metu, o įtampos aplitudė iki maksimumo pakilo po Justo Sakalausko techninės pražangos. Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ pirmąjį kėlinuką laimėjo 17:14.
Antrojo kėlinio pradžioje abi komandos apsikeitė tiksliais metimais, bet po to klaipėdiečiai krito į duobę niekaip negalėdami sėkmingai užbaigti atakų. „Vytis“ tuo naudojosi ir didino savo persvarą. Sužaidus 5 minutes, po greitos Aurelijaus Pukelio atakos, svečiai įgijo 9 taškų pranašumą, o Tomas Gaidamavičius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Tačiau net ir pasitarimas nepadėjo, klaipėdiečiai ir metimus svaidė pro šalį. Šakių komandos didžiausia persvara buvo išaugus iki11, bet tada „Neptūnas-Akvaservis“ pradėjo rodyti atsigavimo ženklus. Spurtavę prieš ilgąją pertrauką klaipėdiečiai turimą deficitą sumažino iki 4 taškų (33:37).
Trečiajame ketvirtyje „Neptūnas-Akvaservis“ spurtavo į priekį ir sužaidus 3 minutes, po Dovydo Romančenko metimo iš po krepšio, persvėrė rezultatą savo naudai (43:42). Vis dėlto „Vytis“ nepasimetė ir surengė atkarpą 6:0. Po jos viso kėlinio metu žaidimas klostėsi apylygiai. Paskutinę ataką rengė „Vytis“, bet prarado kamuolį, o tuo pasinaudojęs Matas Vaitkus paskutinę sekundę įmetė tritaškį metimą ir sumažino deficitą iki 1 taško (52:53).
Ketvirtajame rungtynių kėlinyje, kaip ir trečiajame, „Neptūnas-Akvaservis“ strigo puolime, o be viso to Tomas Gaidamavičius užsidirbo techninę pražangą, o baudos metimą realizavo Aurelijus Pukelis (56:60). Tai pažadino šeimininkų komandą, kuri alsavo varžovams į nugaras. Viso ketvirčio metu šeimininkai buvo besivejančių vaidmenyje, o iki likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes, Paulius Beliavičius įmetė tritaškį metimą ir padidino svečių atotrūkį iki 6 taškų (64:70). Klaipėdos komandai pavyko sumažinti atsilikimą iki 1 taško (69:70), bet tada pastaroji ekipa neįmetė metimo iš po krepšio. Tuo šeimininkų problemos nesibaigė, nes techninę pražangą užsidirbo ir Adomas Sidarevičius. „Vytis“ nepasinaudojo puikia situacija ir sunkiai realizavo baudų metimus, kas leido „Neptūnas-Akvaservis“ surengti paskutinę ketvirčio ataką, bet tiek Mato Vaitkaus, tiek Vytauto Šarakausko tolimi metimai skriejo pro šalį.
Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“: Vytautas Šarakauskas 14 (8 atk.kam), Matas Vaitkus 13 (7 atk.kam), Deividas Rasys 11, Nojus Mineikis 9, Dovydas Romančenko 9.
Šakių „Vytis“: Aurelijus Pukelis 23 (7 atk.kam), Paulius Beliavičius 16 (7 rez.perd), Justas Sakalauskas 10.