Permainingose rungtynėse Vilniuje – pirmasis „Neptūno“ pralaimėjimas

2021.12.03

Tikrą krepšinio desertą penktadienio vakarą surengė Klaipėdos „Neptūnas“ ir Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komandos „Douglas“ Baltijos moterų lygos čempionato rungtynėse. Pirmąjį pralaimėjimą įsirašė Klaipėdos „Neptūnas“ savo varžovėms nusileidusios rezultatu 70:67 (15:20, 23:23, 14:9, 18:15).
Kaip ir buvo galima tikėtis, rungtynės prasidėjo aukštu tempu ir nuožmia kova abejose aikštės pusėse. Jei kėlinio pradžioje geriau rungtyniavo „Kibirkštis-MRU“, tai antroje ketvirčio dalyje madas diktavo „Neptūnas“. Andros Gabalytės vedamos merginos įgijo 5 taškų persvarą (15:20).
Antrajame kėlinyje estafetę iš vyriausios komandos krepšininkės perėmė Dalia Donskichytė. Jos tritaškių salvės uostamiesčioekipai padėjo įgyti 9 taškų persvarą (22:31). Vis dėlto ginklų Lietuvos čempionės nesudėjo, o atsilikimas tirpo kaip sniegas pavasarį. Nors šeimininkės ir buvo deficitą sumažinusios iki minimalaus, visgi geriau ketvirčio pabaigą sužaidė klaipėdietės – prieš ilgąją pertrauką išsaugojo 5 taškų pranašumą (38:43).
Klaipėdos „Neptūnas“ per pirmuosius du kėlinius puikiai rinko atšokusius kamuolius, kurių turėjo 9 daugiau nei varžovės (17:26), o klaipėdietės puolime atkovojo net 17 kamuolių. Tai leido A.Gabalytės auklėtinėms susikurti daugiau papildomų progų puolime.
Po ilgosios pertraukos užtikrinčiau susitikimą pratęsė Vilniaus komanda. Po tikslaus tritaškio metimo, atrodė, kad pastaroji ekipa rungtynes perlaužė, įgydamos 5 taškų persvarą (50:45), tačiau „Neptūnas“ surengė 7:0 spurtą ir vėl susigrąžino pranašumą (50:52).
Ketvirtajame kėlinyje ir toliau vyko įnirtinga ir atkakli kova. Komandos dažniau keitėsi gerais gynybiniais epizodais nei sėkmingai pasibaigusiomis atakomis. Kaip ir trečiajame ketvirtyje, taip ir paskutiniajame „Kibirkštis-MRU“ sugėbėjo susikrauti 5 taškų pranašumą, tačiau Klaipėdos ekipa atsilikimą sumažino iki minimalaus (64:63). Likus žaisti kiek mažiau nei pusantrai minutei, vilnietės paskutinę atakos laiko sekundę pelnė 2 taškus (66:63). Kitoje atakoje vilnietės apsigynė ir pačios pelnė 2 taškus, bet Klaipėdos kariauna atsakė 4 iš eilės taškais. Vis dėlto paskutinę ataką savo dispozicijoje turėjo sostinės ekipa, o laiko buvo likę tiesiog per mažai, kadsukurtų stebuklą rungtynių pabaigoje.
Klaipėdos „Neptūnas“: Dalia Donskichytė 17, Ligita Tamutytė 12 (6 atk.kam), Maisa Dias 9 (7 atk.kam), Andra Gabalytė (6 atk.kam, 4 rez.perd) ir Agnė Černeckytė – po 8.
Vilniaus „Kibirkštis-MRU“: Camille Droguet 18 (11 atk.kam), Gabrielė Šulskė 17, Gerda Raulušaitytė 11 (10 atk.kam), Justina Miknaitė 9.