Pirmosiose „Citadele-KMT“ ketvirtfinalio rungtynėse – „Neptūno“ pralaimėjimas

2023.01.04

Klaipėdos „Neptūnas“ pirmosiose „Citadele-KMT“ ketvirtfinalio rungtynėse patyrė pralaimėjimą prieš Jonavos „Cbet“ rezultatu 80:85 (20:24, 17:26, 14:15, 29:20). Ketvirtajame kėlinyje atsibudę klaipėdiečiai panaikino dviženklį deficitą, bet sveiką kailį Jonavos komandai vis dėlto išnešti pavyko. Uostamiesčio klubui norint patekti į finalinį ketvertą reikės laimėti bent 6 taškais antrose rungtynėse, kurios vyks Jonavoje.

Rungtynes komandos pradėjo apylygiai ir nors klaipėdiečiai po A. Wiley dėjimo įgijo 3 taškų pranašumą, bet Jonavos komanda surengė spurtą 9:2 ir persvėrė rezultatą savo naudai (12:16). Svečiai ir kėliniui artėjant link pabaigos nemažino apsukų, o po V. Šulskio 2+1 epizodo persvarą padidino iki 8 taškų. Vis dėlto „Neptūnui“ ketvirčio pabaigoje pavyko pelnyti 4 taškus be atsako ir sumažinti atsilikimą perpus (20:24).

Pirmosios dvi antrojo ketvirčio minutės uostamiesčio komandai prasidėjo neblogai – laimėta atkarpa 8:1 ir įgytas 3 taškų pranašumas (28:25). Visgi per likusias 8 pirmosios dalies minutes pavyko pelnyti tik 9 taškus. Tuo tarpu „Cbet“ puolime žaidė užtikrintai ir su retomis klaidomis, ko pasekoje ne tik pelnė 26 taškus antrajame kėlinyje, bet taip pat ir susikrovė dviženklį pranašumą (37:50).

Jonaviečiai pirmoje susitikimo dalyje savo stiprybę demonstravo baudos aikštelėje, o jų dvitaškių pataikymo procentas siekė 76 (13/17), ir nors „Neptūno“ dvitaškių pataikymas taip pat nebuvo prastas, 66 procentai, bet svečiai dvitaškių įmetė daugiau nei dvigubai už klaipėdiečius (13 prieš 6).

Palyginus su pirmaisiais dvejais kėliniais, trečiasis buvo gynybinis: per 7 minutes abi komandos surinko 19 taškų. „Neptūnui“ po kelių sėkmingų epizodų puolime, kurie baigėsi taškais, pavyko deficitą sumažinti iki 10-ies taškų, tačiau po G. Watson’o Tolimo metimo, komandas skyrė 14 taškų (46:60). Ketvirčio pabaigoje komandos apsikeitė keliais taikliais metimais, bet toks pats skirtumas komandas skyrė ir po trijų kėlinių (51:65).

Ketvirtąjį kėlinį atidarė E. Šeškus, pataikydamas dvitaškį metimą, bet šeimininkai atsakė 6 taškais iš eilės ir komandas vėl skyrė 10 taškų (57:67). „Neptūnas“ dėjo visas pastangas, kad sumažintų deficitą: O. Pleikys pasižymėjo dvitaškiu ir taikliu baudos metimu, o D. Gailius pridėjo 5 taškus ir komandas skyrė vos 4 taškai (70:74). Bet savo žodį tarė ir jonaviečių legionierius G. Watson’as, kuris, kaip ir D. Gailius, pelnė 5 taškus be atsako (70:79). Po M. Brazio minutės pertraukėlės tas pats D. Gailius smeigė tritaškį su varžovo pražanga, taip pelnydams 4 taškus vienos atakos metu (74:79), kitoje pusėje vėl G. Watson’as pasižymėjo dvitaškiu, bet dar vieną argumentą pateikė „Neptūno“ kapitonas D. Gailius – smeigė tolimą metimą (77:81). Savo ataką rengę V. Šeškaus auklėtiniai prarado kamuolį sužingsniuodami. Kitoje aikštės pusėje uostamiesčio klubas kamuolį ir vėl patikėjo D. Gailiui, kuris praskrodęs varžovų gynybą į plakatą įklijavo svečių komandos krepšininką (79:81). Laiko atsakui turėję svečiai vėl kliovėsi G. Watson’u, o šis ne tik pataikė tritaškį metimą, bet ir išprovokavo varžovų pražangą. Susitikimo pabaigoje Ž. Janavičius dar realizavo vieną baudos metimą, bet pergalė galiausiai džiaugėsi svečiai.

Klaipėdos „Neptūnas“: D. Gailius 16 (3 atk.kam.), M. Girdžiūnas 15 (3 rez.perd.), M. Jogėla 13, R. Gustys 11 (6 atk.kam.), O. Pleikys 7.

Jonavos „Cbet“: E. Šeškus (5 atk.kam, 3 rez.perd.) ir G. Watson’as (4 rez.perd, 3 atk.kam.) – po 23, G. Huskič’us 10 (4 rez.perd.), M. Laksa ir D. Bičkauskis – po 8.