Planą A įvykdęs K. Maksvytis: „Dabar mūsų laukia planas B – laimėti pusfinalį“

2019.02.12

Tris kėlinius namuose vargęs Klaipėdos „Neptūnas“ galiausiai dviejų rungtynių serijoje pranoko Prienų „Skycop“ krepšininkus bei po dvejų metų pertraukos žengė į „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketvertą.
„Siemens“ arenoje Vilniuje vyksiančiame finalo ketverte klaipėdiečių lauks Utenos „Juventus“ ir Vilniaus „Ryto“ poros nugalėtoja.
Ketvirtfinalio barjerą peržengęs „Neptūno“ treneris Kazys Maksvytis nežada sustoti.
„Faktas yra tas, kad esame laimingi, jog būsime KMT finalo ketverte po dvejų metų pertraukos, – sakė uostamiesčio ekipos vairininkas. – Padarėme planą A – patekome į pusfinalį, dabar laukia planas B – laimėti pusfinalį.“
Ketvirtojo kėlinio viduryje „Neptūnas“ prieš „Skycop“ turėjo vos dviejų taškų persvarą (79:77), tačiau tuomet dėjimu krepšinio tvirtumą patikrino Jerai Grantas, po tritaškį pridėjo Deividas Gailius ir Lorenzo Williamsas, o pirmą kartą dviženklį pranašumą įgiję klaipėdiečiai atgal daugiau nebesigręžiojo.
„Tai buvo labai sunkios rungtynės, – mintimis dalijosi K. Maksvytis. – Kažkiek nuspėdamas ateitį panašaus mačo ir tikėjausi.
Bandėme treniruočių metu ruošti žaidėjus tokiam nervų karui, deja, kaip matėme, dvikovos pradžioje varžovams vėl davėme taškų skirtumą. Turbūt mums taip lengviau žaisti (šypsosi), bet dėl to vėl teko varžovus vytis.“

– Per ketvirtąjį kėlinį praleisti tik 8 taškai, kaip pavyko sutvarkyti situaciją?
– Toks ir buvo planas – specialiai palaikyti aukštą rungtynių tempą – arti tiek gynyboje, tiek puolime – laukti, kol varžovai pavargs, nes yra vyresnė komanda. Jie laikėsi tris kėlinius.
– Deividas Gailius ir Osvaldas Olisevičius vien per trečiąjį kėlinį kartu pelnė 17 taškų, kaip juos pavyko šiandien išnaudoti?
– Pirmoje mačo dalyje Prienai labai spaudėsi. Jei turėjo galimybę, tai jie traukėsi nuo blogiau metančių bei uždarinėjo baudos aikštelę. Taip per pirmąją mačo dalį mes metėme net 18 tritaškių ir tik 10 dvitaškių.
Kažkiek akcentavome, kad nežaistume vien tritaškiais, bet buvome priversti žaisti su labiau metančiais krepšininkais. Tai yra rebusas, nes geriau pataikantys žaidėjai dažniausiai būna prastesni gynyboje, o su geriau besiginančiais būna sunkiau užpulti. Džiaugiamės, kad pavyko išlaviruoti ir antroje dalyje rungtynes pavyko padaryti gynybinėmis.
– Kodėl nepavyko daugiau išnaudoti stiprią priekinę liniją?
– Neparanku žaisti prieš brolius, nes jie labai išplečia aikštelę, žaidžia daug „pick and pop“ situacijas. Simui Galdikui labiau patinka pasistumdyti su tvirtais vyrais, kurie daugiau žaidžia arčiau krepšio. Prieš greitus ir pataikančius žaidėjus reikėjo ieškoti mobilesnių auklėtinių. Matėte, kad vienu metu žaidėme su Džiugu Slavinsku penktoje pozicijoje. Ieškojome būdu kuo geriau sustabdyti varžovų puolimą.
– Ar Gytis Masiulis ir Kyle‘as Weaveris yra rezervai, kurių laukiate?
– Nenorėjau, kad taip gautųsi, tačiau pirmoji mačo dalis gavosi puolimo rungtynės. Jūs žinote, kad su Prienais labai rizikinga taip žaisti. Bijojau, kad auklėtinių nepaveiktų straipsniai ir komentarai, kad „Skycop“ traumuoti, ar kad jie jau beveik pasiduoda. Nežinau, ar tai juos paveikė, užsieniečiai gal to neskaito, lietuviai kažkiek paskaito.
Pradžioje žaidėme su visais žaidėjais, vėliau atėjo toks momentais, kur teko pasirinkt su kuriais bus lengviau pasiekti pergalę. Šiandien nebuvo svarbu kas kiek žais, buvo svarbi pergalė. Tikiuosi, kad kitame mače K. Weaveris duos didesnį naudą, nes jis yra didelių rungtynių žaidėjas.
– Kodėl nepavyko sulaikyti Darjušo Lavrinovičiaus?
– Manau, kad neįvykdėme gerai rungtynių plano, o Darjušas yra patyręs, žino kaip žaisti tokios svarbos rungtynes. Jei keitėmės gynamaisiais, tai jis prieš mūsų mažiuką sugebėjo įmesti tritaškį, vadinasi neišpildėme plano. Arba taškai iš po krepšio, nors buvome susitarę jį dvigubinti.
Nepasakysi, kad jis rinko lengvus taškus, bet jis tokius metimus sumetė. Kai pradėjome agresyviau dvigubinti, turbūt pamatėte, kad jis sunkesnius perdavimus numetė, padarė klaidų. Tačiau tai atsirado tik antroje mačo dalyje.
– D. Gailius sakė, kad pusfinalyje labiau nori „Juventus“ komandos, o ko labiau norėtumėte Jūs?
– Nenoriu spėlioti bei per daug bėgti į priekį. Turėsime keturias laisvas dienas, būsime pailsėję ir pasiruošę. Mes turime vieną tikslą – laimėti pusfinalį, o prieš ką žaisime, nėra taip svarbu.