Po atkaklios ir nuožmios kovos „Neptūnas krito paskutinę sekundę

2021.05.13

Tris kėlinius užtikrintai pirmavęs Klaipėdos „Neptūnas“ paskutiniame ketvirtyje nesulaikė Panevėžio „Lietkabelio“ tritaškių salvės ir krito po metimo paskutinę sekundę. Galutinis pirmojo ketvirtfinalio rungtynių rezultatas 93:94 (29:21, 24:24, 19:18, 21:31).
Itin rezultatyviai pirmąjį rungtynių kėlinį sužaidęs Klaipėdos „Neptūnas“ įmetė 29 taškus. Klaipėdiečiai pataikė 6 dvitaškius iš 7 ir 4 tritaškius iš 8, o ketvirtį uostamiesčio ekipa laimėjo 8 taškais (29:21).
Viso antrojo kėlinio metu „Lietkabelis“ lipo svečiams ant kulnų. Vis dėlto Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai ir toliau puikiai rungtyniavo puolime – vien Martynas Mažeika pirmoje pusėje įmetė 11 taškų.
Klaipėdos ekipai šiek tiek koją kišo prarasti kamuoliai (7) ir praleisti taškai po jų (10).
Per pirmuosius du kėlinius abi komandos išmetė 23 baudų metimus, iš kurių visi buvo pataikyti. „Neptūnas“ pataikė 13, o „Lietkabelis“ 10.
Po ilgosios pertraukos Klaipėdos ekipa, po M. Mažeikos tritaškio metimo padidino persvarą iki 12 taškų, tačiau panevėžiečiai surengę 7:0 spurtą atsilikimą sumažino iki 7. Viso likusio ketvirčio metu Klaipėdos „Neptūnas“ neleido varžovams priartėti ir turėjo 9 taškų persvarą (72:63).
Ketvirtojo kėlinio pradžioje Panevėžio komanda surengė 7:0 spurtą ir iš turėtų 9 taškų liko vos 2 (72:71). Klaipėdiečiai turimą pranašumą buvo padidinę iki 6, bet du šeimininkų tritaškiai atstatė visišką lygybę (78:78). T. Gaidamavičiaus kariauna rungtynių iš savo rankų paleisti nesirengė ir laimėjo atkarpėlę 4:0 (82:78). Nenado Čanako komanda dar sykį lipo ant kulnų klaipėdiečiams ir laikėsi per kovinį atstumą. Tikras išbandymas kliuvo Deividui Gailiui, kuris metė 5 baudos metimus iš eilės. Visgi testą pastarasis išlaikė ir sumetė visus 5 ir savo komandos persvarą sugrąžino iki 3 (89:86). Gynyboje atlaikę varžovų ataką, neptūniečiai vėl rikiavo pajėgas puolime, o iniciatyvos ėmėsi jau minėtas D. Gailius, pridėjęs dar 2 taškus (91:86). Skyrę abejotiną nesportinę pražangą, panevėžiečiai spurtavo 4:0. Prie baudos metimų linijos stojęs D.Gailius šįkart prametė abi mestas baudas, o paskutinę sekundę Panagiotis Kalaitzakis pataikė dvitaškį metimą ir išplėšė pergalę šeimininkams.
Klaipėdos „Neptūnas“: Deividas Gailius (4 atk.kam, 5 rez.perd) ir Martynas Mažeika – po 17, Žygimantas Janavičius 14 (4 atk.kam,11 rez.perd), Benas Griciūnas ir Džiugas Slavinskas – po 11, Matas Jogėla 9, Simas Galdikas 8.
Panevėžio „Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis 19, Gytis Masiulis ir Djorde Gagičius – po 16, Paulius Valinskas 14, Margiris Normantas 13.