Po atkaklios kovos – pirmoji „Neptūno“ pergalė naujame sezone

2021.09.26

Sunkiai startavęs, bet antrajame kėlinyje pagreitį įgavęs Klaipėdos „Neptūnas“ iškovojo pirmąją pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate, po sunkios kovos įveikęs Pasvalio „Pieno Žvaigždes“ rezultatu 75:71 (13:19, 23:10, 24:20, 15:22)
Slogiai pirmąsias minutes pradėjęs „Neptūnas“ jau pirmame kėlinyje turėjo dešimties taškų deficitą (2:12).
Padėtį stabilizuoti pavyko antrajame kėlinyje, kai iniciatyvos ėmėsi pirmąsias karjeroje namų rungtynes sužaidęs Matas Vaitkus. Pastarasis per kelias minutes pelnė 7 taškus ir taip padėjo Klaipėdos ekipai ne tik sumažinti atsilikimą, bet ir persverti jį savo naudai. Lyg ant sparnų antrajame ketvirtyje rungtyniavę Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai šį laimėjo 13-os taškų skirtumu 23:10.
 
Po ilgosios pertraukos įsijungė „Neptūno“ toliašaudė artilerija. Du tritaškius metimus smeigė Deividas Gailius, taip pat dvejais pasižymėjo ir Žygimantas Janavičius, o po trijų kėlinių šeimininkų pranašumas šoktelėjo iki dviženklio – 11 taškų (60:49).
Didžiąją ketvirtojo kėlinio dalį rungtynes kontroliavę šeimininkai vis dėlto leido pasvaliečiams priartėti ir sugrąžinti intrigą. Kasparsas Gluditis buvo vienas iš sėkmingos atkarpos kaltininkų, ketvirtajame ketvirtyje smeigęs 3 tritaškius. Rezultatui esant 73:71 Karolis Guščikas turėjo galimybę rungtynes išlyginti, bet jo metimas iš po krepšio tikslo nepasiekė, o Deividas Gailius įtvirtino pergalę dviem taikliais baudų metimais (75:71).
Klaipėdos „Neptūnas“: Deividas Gailius 21 (5 atk.kam), Žygimantas Janavičius 10, Matas Jogėla, Matas Vaitkus ir Edgaras Želionis – po 9, Benas Griciūnas 7.
Pasvalio „Pieno Žvaigždės“: Žygimantas Skučas 17, Karolis Guščikas 15, KRistaps Gluditis 11, Joshua Selby 10.