Po ilgosios pertraukos užstrigęs „Neptūnas“ pripažino „Juventus“ pergalę

2020.10.14

Klaipėdos „Neptūnas“ (2-3) patyrė trečiąjį pralaimėjimą iš eilės „Betsafe–LKL“ čempionate. Uostamiesčio krepšininkai išsiderino po ilgosios pertraukos ir 88:97 (26:23, 20:22, 13:22, 29:30) krito prieš Utenos „Juventus“ (4-1) krepšininkus.
„Noriu pasveikinti varžovus su pergale, jie tikrai to šiandien nusipelnė, – spaudos konferenciją pradėjo vyriausiasis komandos treneris Tomas Gaidamavičius. – Varžovai sėkmingai išnaudojo mūsų klaidas puolime, o mums reikia toliau dirbti, labiausiai – prie žaidimo skaitymo. Dvi atkarpos buvo, kai užstrigome. Pirmiausia antrajame kėlinyje, tačiau tuomet sugrįžti pavyko, o vėliau užstrigome ir trečiajame ketvirtyje, o po to atsitiesti nebepavyko. Vyrai kovojo iki pabaigos, bet tos dvi atkarpos mus nužudė.“
Prieš trečiąjį ketvirtį aikštelės šeimininkai dar turėjo minimalų pranašumą, bet antroji susitikimo pusė susiklostė ne „Neptūno“ naudai. Svečiai iš Utenos trečiąjį kėlinį laimėjo 22:13, o 37-ąją rungtynių minutę „Juventus“ turėjo 18 taškų persvarą.
Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai paskutines 60 sekundžių laimėjo atkarpa 10:2, kuri leido deficitą sumažinti iki vienaženklio skaičiaus.
Smagiai „Švyturio“ arenoje susirinkusiems žiūrovams pristatė šią vasarą į „Neptūną“ sugrįžęs Aidas Einikis, jau pirmajame kėlinyje per trumpą trijų minučių atkarpą smeigęs du tritaškius, o iš viso per 11 minučių pelnęs 10 taškų.
„Pas Aidą dar nėra tos sportinės formos, bet puolime davė pozityvo. Greitai pavargsta, dar negali ilgai žaisti“, – auklėtinio pasirodymą įvertino „Neptūno“ treneris.
Rezultatyviausiai „Neptūno“ gretose žaidė 17 taškų surinkęs Evaldas Šaulys, iš kurių 14 – pirmoje susitikimo dalyje.
„Šiandien iš Evaldo matėme daugiau teigiamų dalykų, negu anksčiau“, – trumpai komentavo T.Gaidamavičius.
Abi komandos trečiadienio vakarą puikiai atakavo iš toli – šeimininkai realizavo 10 tritaškių iš 21 (47 proc.), o svečiai – 8 iš 15 (53 proc.).
Jau artėjantį šeštadienį Klaipėdos krepšininkų lauks mūšis su be pralaimėjimų žengiančiu Vilniaus „Ryto“. Dvikovos startas – 17 val.
„Neptūnas“: Evaldas Šaulys 17, Giedrius Stankevičius 15 (3/4 trit.), Benas Griciūnas 11, Martynas Mažeika ir Aidas Einikis – po 10, Tadas Pažėra 9 (9 rez. perd.).
„Juventus“: Mindaugas Kupšas 20, Julius Jucikas 17, Ignas Vaitkus 11, Bryantas Crawfordas, Žygimantas Skučas ir Vytautas Šulskis – po 10.