Po pergalės Graikijoje K. Maksvytis džiaugėsi auklėtinių energija

2019.01.30

Klaipėdos „Neptūnas“ iš Graikijos parsiveža svarbią pergalę. Kazio Maksvyčio kariauna 82:69 palaužė Patrų „Promitheas“ bei išsaugojo šansus prasibrauti į FIBA Čempionų lygos atkrintamąsias.
Visas rungtynes pirmavęs „Neptūnas“ varžovus laikė per saugų atstumą, o galutinius tašką pergalei sudėjo Osvaldo Olisevičiaus ir Deivido Gailiaus tolimi metimai.
Uostamiesčio ekipa demonstravo solidų puolimą ir jau pirmoje mačo dalyje buvo įgijusi 19 taškų pranašumą, o 42 taškams pelnyti klaipėdiečiams užteko vos 14 minučių.
„Gera energija, – tinklalapiui „bcneptunas.lt“ pagrindę pergalės priežastį nurodė K. Maksvytis. – Mums pavyko ir užpulti, ir apsiginti. Didžiąją mačo dalį gerai tvarkėmės su varžovų greitu puolimu, ką jie daro geriausiai. Tai buvo pagrindiniai pergalės faktoriai.
Žinojome, kad Patruose žaisti yra labai sudėtinga. „Promitheas“ mėgsta žaisti greitą ir gerą krepšinį, tačiau mums tai buvo „gyvenk arba mirk“ rungtynės. Esame patenkini auklėtinių kova ir nusiteikimu bei išlaikėme šansus prasibrauti į kitą etapą.“
– Kas lėmė tokią galingą rungtynių pradžią?
– Varžovai labai rizikavo, o mes bandėme iškart juos už tai bausti, dėl to toks didelis pranašumas ir gavosi. Akcentavome žaidimą per Deividą Gailių ir Kyle‘ą Weaverį. Varžovai labai spaudė, dvigubino mūsų įžaidėją, tuomet atsilaisvino rankos jiems. Deivdas su Kyle‘u tai išnaudojo.
Antroje pusėje pradėjome kiek saugotis, o varžovai irgi mažiau rizikavo. Žaidimas sulėtėjo, o mums tai buvo naudinga, nes buvo mažas rezultatyvumas.
– Kiek svarbus šiandien buvo Deivido Gailiaus paskutinis tolimas metimas ir bendras indėlis?
– Fantastinės rungtynės. Deividas pataikė ir sunkius metimus, bet kai stengiesi, tai dažniausiai ateina ir sėkmė.
Tas tritaškis buvo labai svarbus. Gal kažkiek desperatiškas, bet Deividas nenuleido rankų iki galo, stengėsi išlipti iš situacijos. Toks jis yra, tokio mums ir reikia.
– Tomas Delininkaitis, Simas Galdikas ir Džiugas Slavinskas rungtyniavo trumpai, ar tai buvo dalis rungtynių plano?
– Daug keitėmės ginamaisiais, buvome mobilesni ir aukštesni. Toks buvo rungtynių planas, kituose mačuose jie gaus žaisti daugiau.
– Kokia yra situacija su Pauliumi Dambrausku?
– Jis dar nesijautė 100 proc. sveikas, tai žaidėme su Laurynu Beliausku.
– P. Dambrauskas nežaidė, o Lorenzo Williamsas dar tik bando po kelionių sugrįžti į ritmą. Kaip vertinate žaidimo organizavimą šios dienos dvikovoje?
– Varžovai bandė mus atkirsti, bandė spausti. Jei nepraeidavom spaudimo, tai užstrigdavome. Kai užaštrindavome, tai susikurdavom pranašumus gerose situacijose trys prieš du, ar keturi prieš tris. Ypatingai pirmoje pusėje tai pavyko išnaudoti. Kartais turėjome problemų su kamuolio įžaidimu, bet pergalė yra pergalė, ji šiandien svarbiausia.
– Varžovų gynėjas Rionas Brownas nusiėmė 15 kamuolių, kas tai lėmė?
– Tai kažkiek lėmė koncentracija. Su atkovotais kamuoliais nesusitvarkėme, tai buvo problema. Jei greitą žaidimą pristabdėme, tai su atkovotais kamuoliais nesusitvarkėme. Žinojome, kad jis lips ant lentos, komandinėmis pastangomis turėjome geriau su tuo tvarkytis.