Po pralaimėjimo „Lietkabeliui“ K. Maksvytis pabrėžė prastą auklėtinių gynybą

2018.09.30

Centriniame „Betsafe–LKL“ turo susitikime Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai pripažino Panevėžio „Lietkabelio“ pranašumą, o po pirmosios nesėkmės šiame sezone uostamiesčio komandos strategas Kazys Maksvytis pabrėžė prastą auklėtinių gynybą bei užsiminė apie galimas korekcijas startiniame penkete.
Svečiai iš Aukštaitijos pergalingame mače realizavo 75 proc. dvitaškių (27 iš 36) bei 50 proc. tritaškių (8 iš 16), o Klaipėdos ekipos treneris bedė pirštu į gynybą.
„Šiandien pelnytai laimėjo „Lietkabelio“ komanda, – sakė K. Maksvytis. – Panevėžiečiai buvo kibesni, greitesni, jie greičiau reagavo į situacijas.
Pralaimėjome daugiausiai blogos gynybos dėka, vien užtenka pažiūrėti į varžovų pataikymo procentą. Pirmoje susitikimo pusėje galbūt rizikavome, kur nereikėjo, o antroje pusėje reikėjo rizikuoti, dvigubinti, tačiau tai nepasiteisino. „Lietkabelis“ mus baudė pelnydami lengvus taškus.“
„Neptūnui“ nesėkmingai susiklosčiusiame susitikime ypatingai trūko startinio penketo žaidėjų indėlio. Per pirmuosius du kėlinius Lorenzo Williamsas, Kyle‘as Weaveris, Laimonas Kisielius, Gytis Masiulis ir Jerai Grantas kartu pelnė 4 iš 33 komandos taškų.
Susitikimą startinis penketas baigė surinkęs įmetęs 23 iš 76 ekipos pelnytų taškų, o toks pasirodymas netenkino K. Maksvyčio, kuris neatmeta galimybės daryti pokyčius rungtynes pradedančiame krepšininkų penketuke.
„Jau ne pirmos rungtynės, kai turime problemų lėtai įsibėgėdami mačo pradžioje, – dėstė „Neptūno“ treneris. – Reikės daryti kažkokias korekcijas, nes negalime varžovams iškart atiduoti persvaros.
Pradžioje tiek Lorenzo Williamsas, tiek Gytis Masiulis prametė lengvus metimus. Prieš zoninę varžovų gynybą galime juos bausti ir tolimais metimais, ir gerais perdavimais, tačiau mes pasirinkome lėtą pasyvią taktiką, kuri nepasiteisino.“
Klaipėdos komanda atsitiesti po pralaimėjimo galės jau artėjantį ketvirtadienį, kuomet išvykoje susikaus su Alytaus „Dzūkija“.