Po svarbios pergalės K. Maksvytis džiaugėsi gynyba bei atsiradusiais lyderiais

2018.12.12

Klaipėdos „Neptūnas“ antrąjį Čempionų lygos grupių etapo ratą pradėjo skambia pergale namuose.
Uostamiesčio ekipa savų žiūrovų akivaizdoje panaikino dviženklį deficitą bei 88:85 ant mečių paguldė grupės lyderę Bolonijos „Segafredo Virtus“, iki tol žengusia be pralaimėjimų.
Ketvirtąją pergalę iškovoję klaipėdiečiai tęsia kovą dėl patekimo į kitą etapą, o kaip teigė treneris Kazys Maksvytis – tai labai svarbi pergalė emociškai, pasiekta prieš tikrai stiprią komandą.
„Esame labai patenkinti iškovoję tokį svarbų tašką, nes pralaimėję būtume labai susikomplikavę padėtį, – spaudos konferencijoje sakė „Neptūno“ vairininkas. – Žiūrint iš trenerio perspektyvos šis mačas nebuvo kokybiškas, bet esu labai dėkingas komandai už parodytą energiją antroje dvikovos pusėje.
Gerai, kad atsirado lyderiai – Tomas Delininkaitis ir Jerai Grantas, kurie eilinį kartą patraukė komandą.“
– Kas lėmė spurtą antroje mačo pusėje?
– Gera gynyba, mes pradėjome agresyviau gintis. Pirmoje mačo dalyje buvome per daug pasyvūs, neišnaudojome komandinių pražangų limito pirmajame ketvirtyje, o varžovai pelnė 22 taškus. Tai yra neleistina, mes buvome per minkšti.
Antroje pusėje suaktyvinome gynybą, o ketvirtajame kėlinyje gynėmės labai gerai. Jei ne kelios pražangos dvikovos pabaigoje, tai būtų buvusi super gynyba. Kai sutvarkėme gynybą, tai atsirado ir puolimas, atsirado ir lyderiai. Šie faktoriai lėmė pergalę.
– Ką galite pasakyti apie Tomo Delininkaičio žaidimą?
– Tomas šiandien buvo pagrindinis spurto iniciatorius, jis pataikė ir savo metimus, ir tikrai sudėtingus. Jis yra metikas, ėmėsi iniciatyvos ir tas mums padėjo. Džiaugiamės, kad Tomas ne pirmą kartą traukia komandą.
– Kiek svarbus šiandien buvo Laimono Kisieliaus indėlis?
– Jis solidžiai rungtyniavo visas rungtynes, ypatingai gynyboje, o tai labai svarbu. Laimonas davė savo indėlį ir buvo vienas iš pagrindinių žaidėjų.
– Kaip vertinate gynybą prieš varžovų lyderį Keviną Punterį?
Prieš K. Punterį gynėmės neblogai, buvome akcentavę agresyvesnę gynybą, o tai pasiteisino. Rungtynių gale jis pataikė kelis sunkius metimus, mes šiek tiek paleidome jį, bet bendrai jis prametė daug metimų ir pelnė mažiau taškų nei įprastai. Gynybą prieš jį vertinu neblogai.
– Kiek ši pergalė yra svarbi emociškai?
Labai svarbi. Po rinktinių pertraukos dar nesame įėję į tą žaidybinį ir kokybės ritmą. Tikiuosi, kad kitos rungtynės bus dar lengvesnės, o ši pergalė duos papildomą impulsą siekiant savo tikslų Čempionų lygoje.
Antrajame rate turime palankesnį grafiką – žaisime ketverias rungtynes namie. Reikia susirinkt pergales namie, bet to gali nepakakti, tad reikia laimėti ir išvykoje.