Prasta pirmoji susitikimo dalis neleido „Neptūnui“ iškovoti pergalės

2023.04.03

Pirmoje susitikimo dalyje į priekį savo varžovus paleidęs Klaipėdos „Neptūnas“ turėjo pripažinti Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ pranašumą. Pirmoje susitikimo dalyje 11 tritaškių metimų pataikę panevėžiečiai susikrovė didelį pranašumą, tačiau uostamiesčio komanda ketvirtajame kėlinyje dėjo visas pastangas, kad tą skirtumą panaikintų. Vis dėlto svečiai persvarą išlaikė ir triumfavo rezultatu 73:86 (19:31, 17:22, 17:14, 20:19). 

Klaipėdiečiai rungtynes puolime pradėjo gerai: D. Gailius pataikė tritaškį metimą, A. Wiley pasižymėjo vienu dėjimu ir keliais taikliais metimais iš po krepšio, o „Neptūnas“ turėjo 2 taškų pranašumą (9:7). Visgi panevėžiečiai antroje ketvirčio dalyje įjungė aukštesnę pavarą puolime, ypač sėkmingai realizavo tritaškius metimus, o po pirmojo kėlinio susikrovė dviženklę persvarą (19:31). 

Nors antrasis ketvirtis gynybine prasme ir buvo sėkmingesnis M. Brazio auklėtiniams, tačiau patiems puolime vis dar taškai rinkosi sunkiai. Po G. Maldūno dvitaškio komandas jau skyrė rekordinis, 22 taškų skirtumas (30:52). Kiek sumažinti skirtumą uostamiesčio komandai pavyko per likusias 2 kėlinio minutes (36:53). 

Per pirmąsias 20-imt susitikimo minučių klaipėdiečiams niekaip nepavyko sustabdyti tolimų varžovų metimų, kurių jie pataikė net 11 iš 19, kai tuo tarpu „Neptūnas“ vos 2 iš 9. 

Klaipėdos komanda po ilgosios pertraukos startavo pakyliai – A. Wiley pelnė 5 taškus iš eilės, o komandas skyrė 12 taškų (41:53), bet J. Morris’as smeigė du taiklius tritaškius ir vėl sugrąžino saugų pranašumą N. Čanak’o komandai. Vis dėlto iniciatyvos uostamiesčio komandoje vėl ėmėsi A. Wiley, kuris per Kelias minutes pridėjo dar 8 taškus ir ekipas vėl skyrė 12 taškų (53:65). 

Ketvirtjame kėlinyje klaipėdiečiai turėjo neblogų atkarpų, bet sumažinti skirtumo iki vienženklio niekaip nepavykdavo ir skirtumas laikėsi tarp 10-ies ir 15-os. Likus kiek mažiau nei 5 minutėms „Neptūnas“ kilo į šturmą: M. Jogėla realizavo baudos metimus, Ž. Janavičius smeigė tritaškį, A. Wiley įkrovė kamuolį į krepšį, o tas pats M. Jogėla dar pataikė ir tolimą metimą (71:78). Bet ir vėl iniciatyvos „7bet-Liektabelio“ gretose ėmėsi J. Moriss’as, kuris pelnė 7 taškus ir likus mažiau nei minutei iki susitikimo pabaigos įtvirtino savo komandai pergalę.