Pratęsimo pareikalavusioje dvikovoje – skaudus „Neptūno“ pralaimėjimas

2022.10.03

Klaipėdos „Neptūnas“ daug nervų ir atkaklumo pareikalavusioje dvikovoje nusileido Pasvalio „Pieno žvaigždėms“ rezultatu 91:92 (15:16, 18:19, 26:17, 19:26, 13:14).

Susitikimo starte šaltą dušą gavo klaipėdiečiai. E. Šaulys pataikė iš tolimos distancijos ir suteikė savo komandai 8 taškų pranašumą (4:12). Bet ketvirčiui artėjant link pabaigos, uostamiesčio klubas deficitą sumažino iki 2 taškų (15:17).

Antrajame kėlinyje komandos ir toliau kibo viena kitai į atlapus. „Neptūnas“ po ilgokos pertraukos vėl į priekį išsiveržė M. Girdžiūnui smeigus tritaškį metimą (22:20). Apylygiai klostėsi ir likęs ketvirčio laikas, o su dviejų taškų pranašumu į ilgąją pertrauką iškeliavo pasvaliečiai (33:35).

Uostamiesčio klubas per pirmuosius du ketvirčius atkovojo daugiau kamuolių (23:17), bet paversti atkovotus kamuolius taškais sekėsi sunkiai.

Trečiajame kėlinyje tęsėsi įtempta kova, o pagrindinis Pasvalio komandos variklis R. Kuksiks tempė svečius į priekį pataikydamas ir tolimus metimus ir sudėtingus dvitaškius. Vis dėlto komandinio žaidimo ir daugiausia M. Jogėlos pastangomis trečiojo ketvirčio pabaigoje, klaipėdiečiai susikrovė solidų pranašumą. Likus mažiau nei sekundei, M. White’as realizavo vieną iš dviejų baudos metimų, o prieš lemiamą susitikimo atkarpą „Neptūnas“ įgijo 7 taškų pranašumą (59:52).

Ketvirtojo ketvirčio pradžioje M. Girdžiūnas pelnė du taškus, o „Neptūnas“ susikrovė rekordinę persvarą (61:52). Visgi buvęs Klaipėdos ekipos krepšininkas E. Šaulys smeigė du tritaškius iš eilės ir vėl sugrąžino intrigą. Klampi ir įtempta kova vyko iki rungtynių pabaigos. Tiksint paskutinėms pagrindinio laiko minutėms uostamiesčio komandai sunkiai sekėsi rinkti taškus, o savo komandą į priekį vedė M. Pacevičius. Pastarasis pelnė 4 taškus iš eilės ir likus žaisti 56 sekundėms suteikė savo komandai 3 taškų persavarą. Kitoje atakoje M. Girdžiūnas išlygino rezultatą tritaškiu metimu, dar sykį pasvaliečiams persvarą sugrąžino E. Šaulys – pataikė tolimą metimą. Bet ir vėl „Neptūną“ gelbėjo M. Girdžiūnas, pelnęs tris taškus (78:78). Svečių komanda tiksint paskutinėms sekundėms rezultatyviai atakos baigti nesugbėjo ir komandos kėlėsi į pratęsimą.

Pratęsimo metu klaipėdiečius į priekį vedė M. Girdžiūnas, bet kitoje aikštės pusėje savo puolimo potencialą demonstravo C. Allen’as. Likus žaisti kiek daugiau nei minutei, J. Furmanavičius pelnė sudėtingą dvitaškį taip išlygindamas dvikovos rezultatą. „Neptūnui“ nepavykus pelnyti taškų, tas pats J. Furmanavičius išprovakavo klaipėdiečių pražangą ir realizavo abu baudos metimus. Savo atsaką pateikė D. Gailius, kuris smeigė tolimą metimą ir persvėrė rezultatą klaipėdiečių naudai. Vis dėlto uostamiesčio klubui ir vėl nepavyko apsiginti, o taškus dar sykį pelnė C. Allen’as. Progą pergalę išplėšti turėjęs M. White’as prametė dvitaškį metimą, o „Neptūnas“ patyrė dar vieną nesėkmę.

Rytinėje treniruotėje smulkią kojos traumą patyręs amerikietis A. Wiley buvo priverstas praleisti šias rungtynes, o jaunasis Klaipėdos komandos talentas G. Leščiauskas taip pat treniruotės metu patyrė delnikaulio lūžį.

Klaipėdos „Neptūnas“: M. Girdžiūnas 24, M. White’as 14 (4 rez. perd.), D. Gailius ir M. Jogėla (11 atk.kam.) – po 11, R. Malmanis 10 (5 atk.kam.),

Pasvalio „Pieno žvaigždės“: M. Pacevičius 22 (5 atk.kam.), C. Allen’as (6 rez.perd.) ir E. Šaulys 8 (atk.kam.) – po 18, R. Kuksikas 15, J. Furmanavičius 10.