Pratęsimo pareikalavusioje dvikovoje – skaudus „Neptūno-Akvaservis“ pralaimėjimas

2022.10.22

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ svečiuose po pratesimo rezultatu 67:69 (18:16, 17:19, 13:18, 8:13 6:8) turėjo pripažinti Joniškio „Delikateso“ pranašumą.

Rungtynes prasidėjo atkaklia kova, kurioje komandos keitėsi sėkmingomis atakomis ir po pirmų 5 minučių „Neptūnas-Akvaservis“  pirmavo 2 taškų skirtumu. Vėliau „Delikatesui“ buvo pavykę išsiveržti į priekį, bet Ryčio Šakaičio ir Jono Paukštes duetas sugrąžino 2 taškų pranašumą 18:16.

Antrajame ketvirtyje legionierių vedamas „Delikatesas“ greitai išsiveržė į priekį, bet tada „Neptūnas-Akvaservis“ spurtavo 10-0 ir įgijo 8 taškų pranašumą. Antroje kėlinio dalyje klaipėdiečiams sunkiai sekėsi rasti kelių link varžovų krepšio, o tuo pasinaudoję šeimininkai išlygino rezultatą 35:35.

Po ilgosios pertraukos „Delikatesas“ spurtavo ir įgijo 7 taškų pranašumą, bet Gabrieliaus Mažeikos ir Mato Repšio sėkmingų atakų „Neptūnui-Akvaservis“ išlyginti rezultatą. Kėlinio pabaigą geriau sužaidęs „Delikatesas“ turėjo 5 taškų persvara 48:53.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo nerezultatyviai, o tuo pasinaudoję klaipėdiečiai įpusėjus kėliniui sumažino atsilikimą iki 2 taškų. Likus žaisti minutę Gabrielius Mažeika tritaškiu sumažino skirtumą iki 2 taškų, po komandos apsikeitė nesėkmingomis atakomis, o lemiamoje atakoje Matas Repšys pelnė dvitaškį ir rungtynės persikėlė į pratęsimą 61:61.

Pratesimą sėkmingiau pradėjo šeimininkai įgydami 5 taškų pranašumą. Likus žaisti 40 sekundžių komandas skyrė 2 taškai, bet klaipėdiečiai savo atakoje užsidirbo nesportinę pražangą, bet tuo nepasinaudojo „Delikatesas“, o Gabrielius Mažeika išlygino rezultatą. Šeimininkai lemiamai atakai turėjo 15 sekundžių per kurias Šarūnas Kulevičius pelnė dvitaškį palikdamas svečiams 1,5 sekundės. Per likusį laiką „Neptūnas-Akvaservis“ metimo neišmetė ir patyrė pralaimėjimą rezultatu 67:69

Šiose rungtynėse klaipėdiečiams ir toliau padėti negali vyriausiasis treneris Alfredas Kaniava bei traumas patyrę Gediminas Leščiauskas ir Mantas Mockevičius.

„Neptūnas-Akvaservis“: Matas Repšys 20, Gabrielius Mažeika 12, Rytis Šakaitis 10, Jonas Paukštė 9.

„Delikatesas“: Darion Rackley 15, Fernando Salsamendi 13, Vilius Valuntonis 12, Šarūnas Kulevičius 11.