Prienų ekipos spurtą susitikimo pabaigoje atlaikęs „Neptūnas“ metus baigė pergalingai

2022.12.21

Klaipėdos „Neptūnas“ paskutiniąsias metų rungtynes baigė iškovodami nervingą pergalę prieš Prienų „Labas-Gas“ komandą rezultatu 80:75 (16:14, 20:14, 25:22, 19:25). Didžiąją susitikimo dalį klaipėdiečiai pirmavo dviženkliu pranašumu, bet dvikovos pabaigoje spurtavę svečiai įnešė intrigos. Vis dėlto varžovų spurtą atlaikę M. Brazio auklėtiniai įsirašė pergalę.

Susitikimo starte klaipėdiečius į priekį traukė Ž. Janavičius, pelnęs 9 iš 12 komandos taškų (12:2). Nors uostamiesčio klubas rezultatyviai pradėjo pirmąsias 4 minutes, tai per likusį ketvirčio laiką pavyko pelnyti vos 4 taškus. Savo ruožtu Prienų komanda deficitą sumažino iki 2 (16:14).

Antrajį kėlinį solidžiau pradėjo „Labas-Gas“ ekipa, o po D. Tarvydo sėkmingo tolimo metimo, jo komanda išsiveržė į priekį minimaliu skirtumu (22:23). Visgi gavęs šaltą dušą kėlinio pradžioje, uostamiesčio klubas sukaustė savo varžovus gynybos pančiuose ir surengė 14:0 spurtą (36:23). Prieš ilgąją pertrauką svečiams deficitą pavyko sumažinti iki vienženklio (36:28).

Trečiajame kėlinyje lyderio vaidmens ėmėsi O. Pleikys pelnęs 8 taškus, o „Neptūnas“ tolo nuo svečių ekipos, o po pastarojo epizodo 2+1, M. Brazio auklėtinių pranašumas šoktelėjo iki rekordinio (56:38). Vis dėlto Prienų komanda ryžto neprarado, o jos komandos legionierius K. Anderson’as per paskutinę ketvirčio minutę surinko 6 taškus, o klaipėdiečių pranašumas prieš lemiamą kėlinį sumažėjo iki 11 (61:50).

Sužaidus kiek daugiau nei 2 minutes ketvirtajame kėliinyje, po M. White’o taiklių baudų metimų, komandas skyrė 17 taškų ir neatrodė, jog Prienų komanda yra pajėgi grąžinti intrigą. Visgi to paties K. Anderson’o traukiami svečiai priartėjo iki kovinio atstumo, o D. Vilio tolimas metimas prieniškius priartino 5 taškų atstumu (73:68). Ties tuo uostamiesčio klubo komandos galvos skausmas nesibaigė, nes antrąją nesportinę pražangą gavęs O. Pleikys buvo diskvalifikuotas iš rungtynių, o abu baudų metimus įmetęs D. Tarvydas savo ekipos atsilikimą sumažino iki 3 (73:70). A. Wiley pelnė 4 taškus iš eilės, uostamiesčio klubas įgijo 7 taškų persvarą, bet M. Kiltinavičiaus komanda atsakė 5 taškais paeiliui (77:75). Dvikovos pabaigoje M. Girdžiūnas realizavo tris baudų metimus iš eilės ir įtvirtino savo ekipos pergalę.

Klaipėdos „Neptūnas“: Ž. Janavičius 18, M. White’as ir A. Wiley (24 atk.kam, 3 blk, 3 stl) – po 14, O. Pleikys 13 (4 atk.kam.), M. Girdžiūnas 11.

Prienų „Labas-Gas“: K. Anderson’as 24 (8 rez.perd.), G. Bergaudas 16 (6 atk.kam.), D. Tarvydas 13 (6 atk.kam.).