PRISTATYTAS NAUJAS „NEPTŪNO“ KLUBO SAVININKAS

2018.01.08

Klaipėdos „Neptūno“ krepšinio klube teigiami pokyčiai – pristatytas naujas savininkas, įsigijęs „Neptūno“ akcijas. Juo tapo klaipėdietis, žuvies verslo srityje tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse besidarbuojantis 40-metis Sigitas Ambrazevičius.
Jis ankstų pirmadienio rytą Klaipėdos miesto rotušėje vykusioje spaudos konferencijoje pristatytas tiek Klaipėdos merui Vytautui Grubliauskui, tiek žiniasklaidos atstovams.
„Neptūno“ rėmėjų paskatintas ėmiausi iniciatyvos sutvarkyti komandos valdymą. Šimtaprocentiniu komandos akcijų savininku esu tik laikinai. Prie manęs prisijungs 5-6 verslininkų grupė, ateityje į komandos valdymą ir savininkų gretas planuojame įtraukti ir Klaipėdos savivaldybę. Norime, kad viskas būtų skaidru, vieša ir patikima. Esu Lietuvos ir Klaipėdos miesto patriotas. Svarbiausia, kad Klaipėdoje išliktų krepšinio reiškinys. Mūsų visų bendras tikslas – Klaipėdoje išsaugoti aukščiausio lygio krepšinį. Klubas į praeitį nesigręžioja, o viską pradedame nuo balto popieriaus lapo“, – per spaudos konferenciją pabrėžė S. Ambrazevičius.

Jis kvietė išnaudoti šią situaciją ir prie komandos prisidėti įvairių sričių verslininkų.
„Juk „Neptūnas” jau keletą metų yra viena lankomiausių LKL ekipų, tad verslininkus kviečiame išnaudoti šią auditoriją, reklamuojant savo verslus ir tuo pačiu prisidedant prie savo miesto komandos gerovės. Juk visi kartu galime pasiekti geresnių rezultatų. Pasikartosiu: norime, kad viskas būtų skaidru, vieša ir atvira, o komandos valdymas būtų paprastas ir visiems aiškus“, – teigė S. Ambrazevičius.
Spaudos konferencijoje dalyvavę klubo direktorius Artūras Žalys, komandos sporto direktorius Donatas Zavackas, komandos vyr. treneris Kazys Maksvytis ir komandos kapitonas Simas Galdikas pasidžiaugė, kad reikalai juda į priekį.
„Šio sezono žaidėjams ir trenerių štabui jokių įsiskolinimų nebėra. Komandą papildė du nauji krepšininkai – Vytautas Šulskis ir Brandonas Fieldsas. Tikimės, kad jie tikrai daug mums padės. Džiugu, kad komanda per prieš tai buvusį sunkų periodą nepasimetė, o kaip tik susitelkė ir kovojo bei neišbarstė taškų“, – sakė K. Maksvytis.

Klaipėdos meras V. Grubliauskasr tiki, kad naujas komandos istorijos puslapis bus įsimintinas bei paženklintas pergalėmis.
„Noriu padėkoti Sigitui Ambrazevičiui už ryžtą ir drąsą prisidėti prie Klaipėdos „Neptūno“. Džiugu, kad Klaipėdoje yra sportą mylinčių drąsių žmonių“, – akcentavo Klaipėdos meras.
„Neptūno“ komandos kapitonas Simas Galdikas taip pat pasidžiaugė, kad klubo valdyme įvyko ilgai lauktos permainos.
„Viskas yra gerai, nebėra neaiškumo. Dabar mes žinome, kad atėjo rimti žmonės, kurie turi rimtus, klestinčius verslus. Tikimės, kad jie puoselės „Neptūną“, kad jis klestėtų, nedirbtų į minusą, o neštų pelną. Tikimės, kad viskas bus gerai ir judėsime tik į priekį“, – teigė S. Galdikas.

Naujasis „Neptūno“ savininkas S. Ambrazevičius akcentavo, kad klubas liks VšĮ, kurios tikslas negali būti pelno siekimas.
„Ateiname į komandą siekti ne pelno, o tam, kad Klaipėdoje išliktų krepšinio reiškinys, kad mūsų miestas turėtų pajėgią komandą, galinčią konkuruoti su kitais miestais. Turime gyventi pagal verslo principus – siekti gauti kuo daugiau pajamų ir jas tikslingai išleisti. Norime, kad komanda būtų kuo pajėgesnė, kad žaidėjams sudarytos sąlygos būtų kuo geresnės. Turime gyventi pagal kišenę: kiek surenkame, tiek išleidžiame. Jei vieną sezoną nepavyko įgyvendinti planų, kitą sezoną turime išsilyginti biudžetus. Juk komandos tikslai – ilgalaikiai. Mes būsime bendraminčių komanda. Tikimės, kad į „Neptūno” valdymą, kaip ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ klube, įsitrauks ir miestas. Tikrai tai ne bus vienas žmogus, kuriuo viskas užsibaigs. Bus daug stiprių žmonių, kur galėsime vienas kitą pakeisti. Norime sukurti gerą klubo struktūrą, panašią į Kauno „Žalgirio“. Į „Žalgirį“ gali lygiuotis Europos klubai. Mes norime lygiuotis į geriausią patirtį“, – sakė S. Ambrazevičius.
Anot jo, kol kas minimalus metinis „Neptūno“ klubo biudžetas turėtų siekti 1,5 mln. eurų, geras – apie 2 mln., o optimistinis – daugiau nei 2 mln.
„Neptūno“ klubo direktorius A. Žalys pasidžiaugė, kad klubo padėtis yra stabilizuota.
„Neptūnas“ eina gera linkme. Džiugu matyti profesionalius, naujus žmones, kurie turi daug energijos. Džiugu matyti juos klubo valdyme“, – pabrėžė jis.