Uraganinį puolimą pademonstravęs „Neptūnas“ nupūtė Latvijos komandą

2022.02.22

Antrajame kėlinyje pranašumą susikrovės Klaipėdos „Neptūnas“ nebesidairė atgal ir iškovojo dar vieną užtikrintą pergalę Baltijos čempionate. Šį kartą buvo nugalėta Liepojos „Liepaja-LSSS“ komanda rezultatu 73:98 (23:24, 17:28, 17:29, 16:17).
Pirmasis susitikimo kėlinys buvo permainingas ir atkaklus. Geriau rungtynes pradėjo šeimininkės, pelniusios 4 taškus be atsako, bet deficitą klaipėdietės greitai panaikino, o pirmaujanti komandą per visą ketvirtį keitėsi kas minutę. Kiek apčiuopemesnę persvarą „Neptūnas“ įgijo po Savannahos Plentovich dviejų tikslių baudos metimų (20:24), bet paskutinę ataką sėkmingai surengusi Liepojos ekipos brazilė Maiara Dias savo komandos atsilikimą sumažino iki minimumo (23:24).
Antrajame kėlinyje, esant lygiam rezultatui (30:30), Andros Gabalytės komandos surengė 10:0 spurtą irpirmą kartą šiose rungtynėse susikrovė dviženklį pranašumą (30:40). Prieš ilgąją pertrauką „Liepaja/LSSS“ kelis kartus sumažino atsilikimą iki vienženklio, tačiau Kamilės Mickutės tolimas metimas suteikė klaipėdietėms 12 taškų pranašumą (40:52).
Pirmoje dvikovos dalyje, klaipėdietės puikiai grūmėsi dėl atšokusių kamuolių, kurių atkovojo 10daugiau nei priešininkės (16:26).
Trečiajame kėlinyje pirmuosius taškus pelnė Latvijos ekipa, bet aukštesnę pavarą įjungęs „Neptūnas“ staigiai pabėgo į priekį. Klaipėdos komanda naudojosi varžovių skylėta gynyba ir daugumą taškų pelnė iš baudos aikštelės. Po amerikietės S. Plentovich taiklaus tolimo šūvio, jos komandos pranašumas šoktelėjo iki 25 (56:81).
Lemiamo ketvirčio pradžioje latvės dar bandė kabintis į rungtynes, pelnė 4 taškus be atsako. Vis dėlto stabilumą ir koncentraciją iki susitikimo pabaigos išlaikiusi Klaipėdos komanda iškovojo įtikinamą pergalę.
Klaipėdos „Neptūnas“: Maisa Dias ir Ligita Tamutytė (5 atk.kam.) – po 17, Agnė Černeckytė 16 (6 atk.kam.), Dalia Donskichytė ir Dominyka Paliulytė (5 rez.perd.) – po 13, Savannah Plentovich 10 (6 atk.kam, 5 rez.perd.), Kamilė Mickutė 7.
Liepojos „Liepaja/LSSS“: Ketija Vihmane 13, Enija Kivite, Madare Šmite ir Elvija Veršele – visos po 11.