Puikiai gynyboje žaidęs „Neptūnas“ pusfinalio seriją pradėjo triuškinama pergale

2021.03.11

Pirmose „Huawei moterų lygos“ pusfinalio rungtynėse Klaipėdos „Neptūnas“ iškovojo solidžią pergalę prieš Kauno „Aistės-LSMU“ komandą ir serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 81:55 (15:20, 24:13, 19:9, 23:13).
Pirmasis rungtynių kėlinys klostėsi labai atkakliai. Komandos keitėsi taikliais metimais. Visgi Kauno „Aistės-LSMU“ ketvirčio pabaigoje spurtavo ir įgijo 5 taškų pranašumą (15:20).
Pirmajame kėlinyje Klaipėdos „Neptūnas“ aktyviai dirbo gynyboje, o to pasekmės – pražangos. Gintarė Paulauskaitė užsidirbo 3, o Ligita Tamutytė ir Andra Gabalytė – po 2.
Puikiai antrąjį kėlinį sužaidusi Ligita Tamutytė jame pelnė 19 taškų, o jos traukiamas „Neptūnas“ ne tik ištirpdė 5 taškų deficitą, bet ir po dviejų kėlinių įgijo 6 taškų pranašumą (39:33).
Po ilgosios petraukos klaipėdietės tęsė dominavimą aikštėje. Nors komandos lyderė L.Tamutytė ir užsidirbo 4 asmeninę pražangą vos prasidėjus trečiajam kėliniui, Klaipėdos komanda nesubyrėjo ir didino atotrūkį. Geriausią ketvirtį gynyboje sužaidusios A. Gabalytės auklėtinės praleido vos 9 taškus, o paskutinėje kėlinio atakoje, žaidžiančioji trenerė smeigė tritaškį metimą ir pranašumas šoktelėjo iki 16 (58:42).
Ketvirtajame kėlinyje atsipalaidavimo ženklų nerodžiusios „Neptūno“ merginos dar labiau didino persvarą, o Kauno komandos bandymai sumažinti deficitą atsitrenkdavo į klaipėdiečių gynybos užkardas.
Klaipėdos „Neptūnas“: Ligita Tamutytė 23, Dalia Donskichytė 15 (8 rez.perd), Agnė Černeckytė 11, Andra Gabalytė 10, Gintarė Paulauskaitė 10 (7 atk.kam), Ionna Mckenzie 8 (16 atk.kam).
Kauno „Aistės-LSMU“: Martyna Petrėnaitė 19, Deimantė Žukaitė 11, Urtė Slavickaitė 10.