Pusfinalio starte – užtikrina „Neptūno“ pergalė

2022.03.31

Klaipėdos „Neptūnas“ iškovojo užtikrintą pergalę moterų lygos pusfinalio starte. Jos svečiuose rezultatu 57:70 (17:20, 12:16, 13:15, 15:19) įveikė Kauno „Aistės-LSMU“ ekipą.
Pirmajame kėlinyje nei vienai komandai nepavyko susikrauti didesnio pranašumo, o pirmaujanti komanda keitėsi kelis kartus, bet klaipėdietėms visgi pavyko įgyti 3 taškų pranašumą (17:20).
Antrajame ketvirtyje „Neptūnas“ rungtyniavo užtikrinčiau ir solidžiau, o persvara buvo padidinti iki dviženklio (26:36). Bet prieš ilgąją pertrauką Urtė Slavickaitė savo komandos deficitą sumažino iki 7 (29:36).
Per pirmuosius du susitikimo ketvirčius Klaipėdos ekipai puikiai pavyko išnaudoti greitąsias atakas, po kurių buvo pelnyti 15 taškų, o varžovės sukrapštė vos 2.
Po ilgosios pertraukos, „Neptūnas“ startavo puikiai. Savannah Plentovich smeigė tritaškį metimą ir atstatė dešimties taškų persvarą (29:39). Visgi kaunietės pradėjo artėti grėsmingu greičiu prie savo varžovių: Martyna Petrėnaitė pelnė dvitaškį, o Deimantė Žukaitė tritaškį ir Kauno ekipos atsilikimas ištirpo iki 3 (36:39). Lyderės vaidmens sudėtingu komandai metu ėmėsi labiausiai patyrusi žaidėja – Andra Gabalytė. Pastaroji trečiajame kėlinyje pelnė 8 iš 15 komandos taškų ir uostamiesčio ekipai pavyko ketvirtį laimėti 2 taškais (13:15).
Ketvirtojo kėlinio pradžioje abi komandos turėjo problemų puolime. Tiek „Neptūnas“ tiek „Aistės-LSMU“ taškų nepelnė 4 minutes, o itin svarbius pirmuosius pelnė A. Gabalytė tolimu metimu (42:54). Tuo pačiu atsakyti pavyko ir Kauno komandai, bet galutinai savo varžovių pasipriešinimą ir norą kovoti sužlugdė Dalia Donskichytė, pataikiusi du tritaškius metimus (47:63).
Klaipėdos „Neptūnas“: A. Gabalytė 16 (5 rez.perd.), D. Donskichytė 12 (4 rez.perd, 4 atk.kam.), M. Dias ir A. Zalin – po 10, L. Tamutytė 8.
Kauno „Aistės-LSMU“: M. Petrėnaitė 16, G. Savostaitė ir U. Slavickaitė – po 9.