Pusfinalyje kritęs „Neptūnas“ dėl KMT bronzos kausis su „Lietkabeliu“

2020.02.15

Klaipėdos „Neptūnas“ antrus metus paeiliui neperžengė Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalio ir sekmadienį turės tenkintis kova dėl bronzos apdovanojimų. Uostamiesčio krepšininkai „Švyturio“ arenoje vykusiame mače 71:96 (10:22, 25:25, 18:28, 18:21) nusileido Vilniaus „Rytui“.
Uostamiesčio ekipos vargai prasidėjo jau pirmajame ketvirtyje, kuriame Juricos Žužos auklėtiniai iš žaidimo realizavo vos 4 metimus iš 16. Svečiai iš Vilniaus taškus rinko klaipėdiečių baudos aikštelėje, o po pirmojo kėlinio „Neptūno“ atsilikimas siekė 10:22.
Kur kas geresnį puolimą antrajame ketvirtyje demonstravę aikštelės šeimininkai surinko 25 taškus, tačiau deficitas išliko toks pat – 35:47.
Nors po ilgosios pertraukos Žygimantas Janavičius, Tadas Sedekerskis ir Osvaldas Olisevičius pataikė po tritaškį, tačiau dėl asmeninių ir komandinių klaidų gynyboje „Rytas“ ėmė tolti.
Kovos aikštelėje netrūko, kuri buvo pažymėta ir krauju. Nesportiškai Simą Galdiką stabdęs Marekas Blaževičius prakirto klaipėdiečiui antakį, o po kelių akimirkų į kivirčą įsivėlę Deividas Gailius ir Eimantas Bendžius pasidalijo po technine pražanga.
Nesėkmę nulėmė siaubingas ruožas trečiajame ketvirtyje, kuomet „Neptūnas“ šešių minučių atkarpą pralaimėjo 3:20.
Sunkiai kelią link varžovų krepšio radę J.Žužos auklėtiniai realizavo 42 proc. dvitaškių, tuo metu „Rytas“ – 71 proc.
„Ką galime sakyti pasakyti po tokių rungtynių? Kiekviename kėlinyje praleidome bent po 20 taškų. Nesu patenkintas gynyba, varžovams leidome per daug lengvai rinkti taškus. Ką buvome pasiruošę prieš rungtynes, nieko neįvykdėme. Pamačiau tai, kas nuvylė. Nebuvome komanda – nekovojome, priekaištavome vienas kitam. Nenoriu to matyti“, – po pralaimėjimo sakė J.Žuža.
Rungtynės dėl trečiosios vietos su Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkais – sekmadienį  14.45 val.
„Neptūnas“: Deividas Gailius 13, Osvaldas Olisevičius 12, Tadas Sedekerskis ir Martynas Mažeika – po 10.
„Rytas“: Tu Holloway 19, Deividas Sirvydis 13.