Rezultatyviose rungtynėse „Neptūnas“ revanšavosi „Šiauliams“

2019.11.17

Klaipėdos „Neptūnas“ (6-4) pasiekė ketvirtąją pergalę „Betsafe–LKL“ čempionate iš eilės. Žygimanto Janavičiaus vedama uostamiesčio ekipa išvykoje 102:95 (26:20, 25:21, 23:27, 28:27) įveikė „Šiaulius“ (3-6) bei revanšavosi už nesėkmę pirmajame rate.
„Sunkios rungtynės, kuriose dominavo puolimas, – po mačo sakė treneris Tomas Rinkevičius. – Abi komandos pelnė apie 100 taškų pelnė, tai sunku kažką kalbėti apie gynybą. Esu patenkintas mūsų puolimu, išskyrus dvi atkarpas, kai susikrovę apčiuopiamą pranašumą per 30 sekundžių ar minutę atiduodavome labai lengvai 7 ar 5 taškus. Galėjome išlaikyti saugesnį skirtumą.“
Geriausias rungtynes vilkint „Neptūno“ marškinėlius sužaidęs Ž.Janavičius pelnė 14 taškų (2/4 dvit., 2/6 trit., 4/5 baud.), atkovojo 4 ir perėmė 6 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, suklydo 4 kartus, dukart prasižengė bei užfiksavo 25 naudingumo balus.
Uraganinį puolimą demonstravę klaipėdiečiai jau per pirmąjį ketvirtį pelnė 26 taškus, o po dviejų kėlinių savo sąskaitoje turėjo 51 tašką. Gyčio Masiulio ir Ž.Janavičiaus vedinas „Neptūnas“ vienu metu buvo įgijęs 17 taškų persvarą, tačiau iki ilgosios pertraukos ji ištirpo iki 10 – 51:41.
Vis dar be Darrino Dorsey rungtyniaujantys uostamiesčio krepšininkai ketvirtojo kėlinio viduryje buvo atitrūkęs vos per 8 taškus. Tuomet dvitaškį pataikė Tadas Sedekerskis, Deividas Gailius nesportinę Roko Gusčio pražangą pavertė taikliomis baudomis, o Andre Williamsono metimas išsprendė dvikovos likimą.
Rungtynių pabaigoje Tadas Sedekerskis dėjimu užfiksavo 100-ąjį „Neptūno“ tašką.
Pergale pažymėtame mače Tomo Rinkevičiaus auklėtiniai pasižymėjo fantastišku pataikymu – tikslą pasiekė 27 dvitaškiai iš 40 (67 proc.), 8 tritaškiai iš 17 (47 proc.) bei 24 baudų metimai iš 28 (85 proc.).
Kitas rungtynes uostamiesčio krepšininkai žais artėjantį trečiadienį, kuomet Čempionų lygos varžybose „Neptūnas“ namuose priims Stambulo „Bešiktaš“ krepšininkus.
„Neptūnas“: Tadas Sedekerskis 18 (9/14 dvit.), Gytis Masiulis 16 (6 atk. kam., 26 naud. bal.), Žygimantas Janavičius (9 rez. perd., 6 per. kam.) ir Tomas Delininkaitis – po 14, Andre Williamsonas 12, Deividas Gailius 11.
„Šiauliai“: Akeemas Wrightas 23, Justas Farmanavičius 16, Rokas Gustys ir Evaldas Šaulys – po 12, Kevinas Hardy 11.