Rungtynių pabaigoje sustojęs „Neptūnas” nusileido „Aistės-LSMU” komandai

2020.03.03

Atkakliose ir kovingose rungtynėse Klaipėdos „Neptūnas“ nusileido Kauno „Aistės-LSMU“ komandai rezultatu 66:69 (14:18, 21:18, 17:20, 14:13).
Rungtynes komandas pradėjo apylygiai. Nors čempionato lyderės „Aistės-LSMU“ ir pirmavo didžiąją pirmojo ketvirčio dalį, bet „Neptūnas“ laikėsi kovinio atstumo skirtumu. Sužaidus 8 ketvirčio minutes, Dovilė Jankauskaitė smeigė tritaškį metimą ir išlygino susitikimo rezultatą (14:14). Vis dėlto kaunietės per paskutines dvi minutes neleido varžovėms įmesti nei vieno taško, o pačios pelnė 4 iš eilės ir taip užbaigė pirmąjį ketvirtį rezultatu 18:14.
Antrajame ketvirtyje klaipėdietės iš karto kibo į atlapus savo varžovėms. Nors kaunietės ir turėjo 5 taškų persvarą (18:23), tačiau savo žodį tarė Agnė Černeckytė, pelniusi 8 taškus iš eilės ir taip persvėrusi komandos rezultatą savo naudai. Viso kėlinio metu pirmavusios ir solidų žaidimą demonstravusios „Neptūno“ krepšininkės pačiame šio pabaigoje atleido vadžias ir leido Kauno komandai persverti rezultatą savo naudai prieš ilgąją pertrauką (35:36).
Po ilgosios pertraukos abi komandos demonstravo puikų puolimą, pirmaujanti komanda keitėsi kelis kartus. Kamilė Mickutė Kauno ekipai tapo neįmenama mįsle. Pastaroji pelnė 8 taškus trečiajame ketvirtyje ir kartu su Agne Černeckyte tapo komandos lyderėmis. Visgi antrojo kėlinio istorija pasikartojo ir trečiajame. „Aistės-LSMU“ esant rezultatui 50:50, pelnė 6 taškus iš eilės ir prieš ketvirtąjį ketvirtį įgijo 4 taškų pranašumą (52:56).
Ketvirtąjį kėlinį „Neptūnas“ pradėjo puikiai. Per 5 minutes savo varžovėms leido pelnyti vos 2 taškus, o pačios įmetė 9. Po eilinio Agnės Černecytės taiklaus tritaškio metimo, klaipėdietės išsiveržė į priekį 3 taškų skirtumu (61:58), o Rokas Kondratavičius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės.  Po pastarosios, komandos apsikeitė vaidmenimis – Kauno ekipa šovė į priekį, o Klaipėdos komanda sustojo. Šeimininkės surengė 6:0 atkarpą ir persvėrė rezultatą savo naudai (61:64), bet Lina Mikelevičienė tarė savo žodį ir įmetė tritaškį metimą, taip išlygindama rungtynių rezultatą. Vis tik geriau susitikimo pabaigą sužaidė Kauno komanda ir iškovojo sunkią pergalę.
Šiose rungtynėse dėl apsirgimo nežaidė Dovilė Lukšienė, o Ligita Tamutytė ir Brigita Gudelionytė vis dar gydosi anksčiau patirtas traumas.
Klaipėdos „Neptūnas“: Lina Mikelevičienė 16 (11 atk.kam), Agnė Černeckytė 15, Kamilė Mickutė 12, Andra Gabalytė 10 (8 rez.perd).
Kauno „Aistės-LSMU“: Martyna Petrėnaitė 18, Kristina Masionytė 15, Gabija Šegždaitė 11.