Rungtynių pradžioje į priekį šovę „Neptūnas-Akvaservis“ iškovojo svarbią pergalę prieš „Šilutę“

2019.12.12

Tris kėlinius vargo neturėję Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ krepšininkai ketvirtajame kėlinyje leido Šilutės „Šilutei“ grįžti į rungtynes, bet rungtynių nepaleido ir iškovojo pergalę rezultatu 65:56  (25:12, 17:11, 15:13, 8:20).
Rungtynes geriau pradėjo Klaipėdos komanda. Po Herkaus Kumpio tritaškio metimo klaipėdiečiai pirmavo 12:3. Po šio epizodo žaidimas apsilygino, bet Klaidas Metrikis pelnęs du taškus su varžovo pražanga padidino skirtumą iki dviženklio 17:7. „Šilutė“ tragiškai atakavo iš žaidimo, o tai leido Klaipėdos komandai didinti pranašumą. Nors paskutinį kėlinuko metimą ir prametė Matas Vaitkus, tačiau klaipėdiečiai vis tik turėjo trylikos taškų pranašumą (25:12).
Antrojo ketvirčio pradžia buvo kovinga ir apylygė. Jei Klaipėdos komandai nepavyko didinti pranašumo, tai Šilutės ekipai nepavykdavo priartėti. Likus žaisti 5 minutes, Vytautas Šarakauskas įmetė sudėtingą vidutinį metimą ir išvedė savo komandą į priekį 16 taškų skirtumu (33:17). Klaipėdiečių spurtas tuo nesibaigę: Adomas Sidarevičius pridėjo du taiklius baudos metimus, o Matas Vaitkus perėmęs iš varžovų kamuolį nuskuodė į greitą ataką ir sėkmingai užbaigė ataką. Tai leido „Neptūnas-Akvaservis“ įgyti rekordinę 20 taškų persvarą (37:17). Vis dėlto „Šilutė“ pradėjo rodyti gyvybės ženklus ir pelnė 4 taškus iš eilės, o tai privertė Tomą Gaidamavičių prašyti minutės pertraukėlės. Komandos ketvirčio pabaigoje apsikeitė keliais taikliais metimais, tačiau prieš ilgąją pertrauką klaipėdiečiai disponavo solidžia 19 taškų persvara (42:23).
Trečiąjį kėlinį ir vėl sėkmingiau pradėjo šeimininkai – pelnė 4 taškus paeiliui. Vis gi tada „Šilutė“ atsakė 6 taškais be atsako, bet Nojus Minekis smeigė tritaškį metimą ir padidino šeimininkų pranašumą iki dvidešimties (49:29). Svarbiausius akcentus prieš rungtynes dėliojęs Tomas Gaidamavičius išskyrė šilutiškių pavojų greitajame puolime. Įvėlę savo varžovus į pozicinį žaidimą, Klaipėdos komanda neleido varžovams mažinti deficito ir trečiajame ketvirtyje. Nerezultatyvų kėlinuką Klaipėdos komanda laimėjo 15:13 (57:36).
Ketvirtasis kėlinys prasidėjo taikliu Adomo Sidarevičiaus tritaškiu metimu, kuris padidino „Neptūnas-Akvaservis“ persvarą iki 24 (60:36), bet tai neišmušė „Šilutės“ iš vėžių ir šie pelnė 17 taškų paeiliui. Viso kėlinio metu taiklius metimus svaidę klaipėdiečiai taškų badą nutraukė iki ketvirčio pabaigos likus žaisti 1:27. Tai privertė „Šilutės“ ekipos strategą prašyti minutės pertraukėlės. Po jos Simonas Serapinas įmetė tritaškį metimą ir sumažino savo ekipos deficitą iki 6 (62:56). Pergalę įtvirtino Lukas Kreišmontas, po Vytauto Šarakausko perdavimo smeigęs tritaškį metimą, kuris varžovams nepaliko vilčių grįžti į rungtynes.
 
Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“: Vytautas Šarakauskas 13 (13 atk.kam), Adomas Sidarevičius 12 (5 rez.perd), Nojus Mineikis 10, Matas Vaitkus 4 (8 atk.kam, 6 rez.perd).
Šilutės „Šilutė“: Byron Sanford 14 (8 atk.kam, 5 rez.perd), Kemel Canbolat 13 (6 atk.kam), Omar Terrel Alston 10 (7 atk.kam).