Sezono rezultatyvumo rekordą pagerinęs „Neptūnas-Akvaservis” nušlavė „Perlą”

2020.02.27

Rekordais nusėtose rungtynėse Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ tiesiog dominavo prieš Vilniaus „Perlą“ ir iškovojo įspūdingą pergalę rezultatu 110:79 (30:15, 31:21, 26:23, 23:20).
Rungtynės prasidėjo labai atkakliai ir kovingai. Sužaidus 5 pirmojo ketvirčio minutes, svečiai pirmavo minimaliu, 1 tašku skirtumu (8:9). „Neptūnas-Akvaservis“ perėmė susitikimo kontrolę prieš pat kėlinio pabaigą, kai surengė spurtą 18:2. 6 tritaškius pirmajame kėlinyje pataikiusi Klaipėdos komanda įgijo solidų, 15 taškų pranašumą (30:15).
Audriaus Mineikio auklėtinių dominavimas tęsėsi ir antrajame ketvirtyje: per pirmąsias dvi minutes pelnė 10 taškų be atsako ir padidino atotrūkį iki nepadoraus, 25 taškų (40:15). Edvinas Justa paprašė minutės pertraukėlės, o po jos atrodė, kad jo ekipos žaidimas stabilizavo, tačiau neilgam. „Neptūnas-Akvaservis“ tiesiog dominavo abejose aikštės pusėse. Tikrą puolimą mašiną įjungę klaipėdiečiai per antrąjį ketvirtį surinko net 31 tašką, o persvarą padidino iki 25 (61:36).
Per ilgąją pertrauką išvadas pasidaręs „Perlas“ pamažu tirpdė turimą deficitą. Skirtumas tarp komandų buvo sumažėjęs iki 18 taškų, bet daugiausia Klaido Metrikio pastangomis, „Neptūnas-Akvaservis“ varžovams neleido per daug priartėti. Vis gi uostamiesčio komandai ketvirčio pabaigoje pavyko geriau sužaisti ir prieš lemiamą kėlinį įgyti 28 taškų pranašumą (87:59).
Ketvirtasis kėlinys abejoms komandoms tapo formalumu, kadangi skirtumas buvo per didelis, kad „Perlas“ sugebėtų grįžti į rungtynes, o abu treneriai turėjo progą patikrinti mažiau pasireikšti gaunančius žaidėjus. Šiose rungtynėse tiek Klaidas Metrikis, tiek Matas Vaitkus pagerino savo pelnytų taškų rekordus, atitinkamai pelnę 30 ir 26 taškus.
Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis”: Klaidas Metrikis 30, Matas Vaitkus 26 (5 atk.kam), Deividas Rasys 16, Gabrielius Mažeika 10.
Vilniaus „Perlas”: Simas Jarumbauskas 22 (10 atk.kam), Augustas Marčiulionis 15 (11 rez.perd), Ignas Juškevičius 15 (10 atk.kam).