Sezono tritaškių rekordą pagerinęs „Neptūnas“ nušlavė „Kibirkštį-VKM“

2020.12.15

Nuo pirmų minučių solidų pranašumą susikrovusios Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkės rungtynių kontrolės iš savo rankų nepaleido viso susitikimo metu ir šventė lengvą pergalę prieš Vilniaus „Kibirkšties-VKM“ komandą 79:45 (17:10, 19:11, 27:18, 16:6).
Rungtynės prasidėjo gan apylygiai, o sužaidus kelias pirmojo ketvirčio minutes rezultatas, po vilniečių tritaškio tapo lygus (7:7). Bet tada „Neptūnas“ pradėjo pateisinti rungtynių favorito statusą ir surengė atkarpą 10:0. Kėlinio pabaigoje „Kibirkštis-VKM“ įmetė tritaškį, bet klaipėdiečių pranašumas išliko solidus (17:10).
Antrajame kėlinyje „Neptūnas“ įjungė aukštesnę pavarą gynyboje ir pradėjo tolti nuo varžovių: puikiai išnaudojamos greitos atakos ir tikslūs perdavimai padėjo Klaipėdos komandai vienu metu įgyti net 19-os taškų pranašumą. Vis tik vilnietės nesiruošė taip anksti kapituliuoti ir ketvirčio pabaigoje turimą deficitą sumažino iki 15-os (36:21). Verta pabrėžti, kad „Neptūnas“ savo varžoves antrajame kėlinyje privertė suklysti net 9 kartus.
Trečiojo kėlinio pradžioje atrodė, jog abi komandos pamiršo, kaip reikia gintis. Viešnios iš Vilniaus skirtingai nei pirmoje rungtynių pusėje, labiau rėmėsi metimais iš artimo nuotolio. Tokiu būdu jos sumetė visus keturis savo metimus ir priartėjo iki 12-os taškų (41:29). Nieko nelaukus Andra Gabalytė paprašė minutės pertraukėlės, o po jos „Neptūnas“ surengė 12:0 atkarpą, po kurios įgijo rekordinę persvarą (53:29). Likusi ketvirčio dalis klostėsi apylygiai, bet klaipėdietėms prieš lemiamą kėlinį pavyko išsaugoti didžiulį pranašumą (63:39).
Ketvirtajame kėlinyje „Kibirkštis-VKM“ komanda „Neptūnui“ rimtesnio iššūkio nemetė. Kėlinio pradžioje klaipėdietėms niekaip nepavyko įmesti pirmųjų taškų, tačiau tai nesutrukdė išlaikyti solidžios persvaros. Pirmuoju tritaškiu metimu šiame sezone spėjo pasižymėti ir Ionna Mckenzie, o tai užtvirtino „Neptūno“ merginų pergalę.
Klaipėdos „Neptūnas“: Agnė Černeckytė 22, Dalia Donskichytė 16, Ligita Tamutytė 13 (14 atk.kam).
Vilniaus „Kibirkštis-VKM“: Gerda Raulušaitytė 15, Emilija Grigaliūnaitė 12.