Sirgalių sugrįžime – užtikrinta „Neptūno“ pergalė

2021.04.22

Klaipėdos „Neptūnas“ (10-21) apgynė savo namų sienas ir iškovojo įtikinamą pergalę prieš Prienų „Cbet“ (12-19) komandą 92:81 (22:19, 22:19, 23:17, 25:26).
Pirmasis kėlinys buvo labai atkaklus ir nuožmus. Abi komandos visą ketvirtį žaidė apylygiai, bet šio pabaigoje, Tadas Pažėra prasiveržimu pelnė du taškus, uždirba varžovo pražangą ir išvedė savo komandą 3 taškų skirtumu (22:19).
Antrajame kėlinyje „Neptūnas“ pradėjo tolti nuo Prienų komandos. Po Žygimanto Janavičiaus taiklaus dvitaškio, uostamiesčio komandos persvara šoktelėjo iki 8, o Mantas Šernius neiškentęs savo komandos žaidimo paprašė minutės pertraukėlės. Po Martyno Mažeikos tritaškio, skirtumas tarp ekipų šoktelėjo iki 11, bet sėkmingiau pirmosios pusės pabaigą sužaidę Prienų „Cbet“ krepšininkai atsilikimą sumažino iki 6 (44:38).
Po ilgosios pertraukos komandos ir toliau darė tai, kas sekėsi pirmoje pusėje: Klaipėdos ekipa taškus vertė iš buados aikštelės, o Prienai svaidė tritaškius metimus. Kėlinį taikliu dvitaškiu uždarė Benas Griciūnas, padidinęs savo komandos persvarą iki rekordinės (67:55).
Lemiamą ketvirtį sėkmingiau pradėjo Prienų „Cbet“, kurie per 4 minutes atsilikimą sumažino nuo 12 iki 4. Bet tada atsibudo uostamiesčio ekipos lyderis Deividas Gailius, pelnęs 8 taškus iš eilės ir vėl atstatęs 12 taškų persvarą (79:67). Likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes, Simas Galdikas įmetė dvitaškį, realizavo vieną baudos metimą, o pastarojo komandos persvara šoktelėjo iki 14 (85:71). Manto Šerniaus auklėtiniai kapituliuoti nebuvo pasirengę ir surengė 4:0 spurtą. Vis dėlto Žygimantas Janavičius perskrodęs visą aikštę pelnė du taškus ir įtvirtino Klaipėdos „Neptūno“ pergalę.
Klaipėdos „Neptūnas“: Deividas Gailius 23 (6 atk.kam, 5 rez.perd), Žygimantas Janavičius 17 (5 rez. perd), Martynas Mažeika ir Benas Griciūnas – po 12, Simas Galdikas 9, Džiugas Slavinskas 8 (10 atk. kam), Matas Jogėla 6.
Prienų „Cbet“: Emmanuelis Lecomte (6 atk.kam) ir Mindaugas Sušinskas – po 17, Ignas Sargiūnas 14, Martynas Pacevičius 13 (7 atk. kam).