Sirgaliams padėkojęs K. Maksvytis: „Mes nežaidėme savo geriausio krepšinio“

2019.03.13

Klaipėdos „Neptūnas“ trečią sezoną iš eilės FIBA Čempionų lygos sezoną užbaigė aštuntfinalio etape. Uostamiesčio ekipa Jeruzalėje 64:84 nusileido turnyro favoritei laikomai Jeruzalės „Hapoel“ ekipai, o bendras serijos rezultatas 138:170.
Kazio Maksvyčio auklėtiniai rungtynes pradėjo solidžiai. Nors klaipėdiečiai per pirmąją mačo dalį prametė net 11 baudų metimų bei visus 6 tolimus metimus, tačiau dėka solidžios gynybos dvikova vyko taškas į tašką.
Mačo lūžis įvyko trečiojo kėlinio pabaigoje, kuomet „Hapoel“ įjungė greitas atakas ir spurtavę 8:0 tapo nebepavejami.
„Manau, kad rungtynių pradžia buvo gana nebloga, – po pralaimėjimo tinklalapiui „bcneptunas.lt“ sakė K. Maksvytis. – Turėjome tokį planą, kad gerai startuotume ir grįžtume į seriją. Nors prametėme gerus metimus iš gerų padėčių, tačiau, manau, kad pirma rungtynių pusė buvo nebloga.
Antroje rungtynių dalyje laikėmės tol, kol varžovai nenubaudė savo galingiausiu ginklu – greitu puolimu. „Hapoel“ yra viena atletiškiausių ir geriausiai į greitą puolimą bėgančių komandų su kokia mums teko šį sezoną žaisti. Galbūt net viena iš greičiausių visoje Europoje. Belieka pripažinti varžovų pergalę.“
– Kiek skaudūs buvo pramesti baudų metimai (13 iš 26 – aut. past.)?
– Tai kainavo skaudžiai. Pirmoje dvikovos pusėje buvome agresyvūs, metėme daug baudų metimų. Dvigubai daugiau, nei varžovai. Bet kai nepataikai baudų ir prameti iš po krepšio, tuomet tai kerta per pasitikėjimą.
– Tikslą pasiekė 3 tolimi metimai iš 21. Ar esate patenkintas tritaškių metimų selekcija?
– Gal skambės keistai, bet atrodė, kad šįkart rungtynių plano laikėmės kur kas geriau, nei tą darėme Klaipėdoje.
Galbūt puolimas buvo prastesnis ir nesumetėme savo metimų. Apskritai, visoje serijoje tikrai prastai pataikėme, o dėl to neduočiau nuopelnų varžovų gynybai. Galbūt perdegėme, galbūt Čempionų lygos kamuoliai, galbūt dar kažkas… Bet tai pigūs pasiteisinimai, o teisintis nesinori.
Galime sakyti, kad pralaimėjome prieš stiprią komandą, bet tikrai nežaidėme savo geriausio krepšinio.
– Kiek trūko Deivido Gailiaus indėlio?
– Yra krepšinis, yra dalykai šalia krepšinio. Deivis sulaukė džiugios žinios (šeimos pagausėjimo – aut. past.), o mes jam leidome tame visame procese dalyvauti. Žinoma, tai vienas mūsų lyderių, puolime jis būtų tikrai padėjęs.
– Ką galite pasakyti apie „Neptūno“ sirgalius, kurie momentais girdėdavosi „Pais“ arenoje?
– Noriu jiems padėkoti. Šeimininkai ir svetingai priėmė ir mus, ir mūsų komandos sirgalius. Mes žaidžiame dėl fanų, stengsimės kitą kartą jų nenuvilti.