Sunkia pergale pasidžiaugęs K. Maksvytis: „Tai dar ne pabaiga“

2019.05.29

Klaipėdos „Neptūnas“ antrajame mažojo finalo mače Panevėžyje 88:75 įveikė „Lietkabelį“ bei yra per vieną pergalę nuo „Betsafe–LKL“ bronzos apdovanojimų antru metus iš eilės.
Trečiasis ir galbūt lemiamas serijos susitikimas penktadienį „Švyturio“ arenoje vyks 18.50 val.
Uostamiesčio ekipos  treneris Kazys Maksvytis pasidžiaugė pergale, tačiau anksčiau laiko švęsti neketina – darbas dar nėra baigtas.
„Sunki atkrintamųjų pergalė, – spaudos konferenciją pradėjo K. Maksvytis. – Kiekvienos rungtynės būna kitokios, to tikėjomės ir šiandien. Esu patenkintas, kad didžiąją rungtynių dalį kontroliavome situaciją. Deja, bet trečiajame kėlinyje varžovai buvo priartėję o rungtynės galėjo pakrypti į abi puses.
Pergalę lėmė labai geras ketvirtas kėlinys – pradedant puolimu bei baigiant gynyba. Didžiąją rungtynių dalį susitvarkėme su kamuoliais, kuo „Lietkabelis“ pasižymi. Deja, šiandien nuo jų agresyvios gynybos gavome pigių taškų.
Laimėjome antrą pergalę serijoje, bet tai dar nėra pabaiga. „Lietkabelis“ yra kovinga komanda, turinti gerus trenerius, tad važiuojame namo susikaupę.“

– Kas nutiko, kad „Lietkabelis“ sumažino 16 taškų deficitą iki 1?
– Visų pirma, tai neatsakėme į jų fiziškumą, buvo prarastų kamuolių bei lengvų taškų. Tarėmės per didžiąją pertrauką, kad dabar yra „Lietkabelio“ persilaužimo momentas, jie žaidžia namuose ir bandys žaisti agresyviai. Deja, bet neatsakėme į tai, jie mus nubaudė.
– Po pirmojo mačo teigėte, kad žaidimas buvo klampus ir vangus, šiandien jau per pirmąją pusę pelnėte 50 taškų. Ar nuomonė pasikeitė?
– Žaidėjai tikrai nėra švieži, aš tą norėjau pasakyti. Puolimas pirmoje pusėje dominavo, dėka jo susikrovėme šiokį tokį pranašumą. Mes pataikėme, toks ir buvo skirtumas lyginant seriją su „Rytu“, kuomet nepataikėme. Kai pataikai, tuomet atsiveria daugiau erdvių.
– Per pirmąsias 15 minučių metėte 15 baudų metimų, vėliau per 24 minutes – nė vieno. Kas tai lėmė?
– Ir agresyvumo stoka, ir fizinė kondicija. Per pirmąją dalį buvome suklydę du kartus, bet trečiąjį kėlinį suklydome 7 kartus. Trūko agresyvumo, dėl ko varžovai ir priartėjo.
Mūsų klaidos antroje pusėje (9 – aut. past.) atėjo iš varžovų agresyvumo. Jie gana agresyviai ginasi, tai serbiška krepšinio mokykla. Kartais mes norėjome nueiti lengviausiu keliu ir kažkur išprovokuoti pražangą. Pradėjome galvoti apie pražangą, o vėliau apie metimą. Ties tuo mus baudė.
– Kodėl šiandien nežaidėte centro puolėjo pozicijoje su Gyčiu Masiuliu, kai tai sėkmingai veikė pirmajame susitikime?
– Labai trumpai pabandėme, ketvirtajame kėlinyje. Norėjosi anksčiau, bet laikėsi skirtumas, o ir Simas Galdikas su Jerai Grantu žaidė neblogai. Tuo metu tik drįsau pabandyti, kai varžovai sulygino skirtumą. Norėjosi kažkokių pokyčių. Turime tą ginklą, jis iššovė pirmajame mače. Esame jį pasiruošę naudoti.
– Lorenzo Williamsas vėlai prisijungė trečiajame kėlinyje prie apšilimo, ar jis turi sveikatos problemų?
– Visi turi, paklauskite abiejų komandų. Tas pats J. Grantas, L. Williamsas ar kitas žaidėjas. Gydytojai atlieka kažkokias trumpas korekcijas. Ačiū Dievui, kad nors vėlai prisijungė, bet antroje pusėje buvo vienas pagrindinių žaidėjų.
– „Lietkabelis“ po ilgos pertraukos buvo pilnos sudėties. Tai palengvino ar apsunkino Jūsų uždavinius?
– Jie turi lyg didesnę rotaciją, bet tie žaidėjai, kurie nerungtyniavo ilgai, jie išėję iš žaidybinio ritmo. Jie pataupo minutes, bet nebūtinai laimi kokybę. Jie yra nesitreniravę, Simas Jasaitis nesportavęs du mėnesius, tad sunku grįžti į ritmą.
– Su „Lietkabeliu“ žaidėte jau septintąjį kartą šį sezoną, ar varžovai dar kažkuo nustebino?
– Stebino, nes keitėsi daug situacijų, keitėsi treneris, keitėsi ir žaidėjai. Kiek buvo traumuotų – vieni žaidžia, kiti ne. Kiekvienos rungtynės yra skirtingos.
– Ko reikia, kad serija nebegrįžtų į Panevėžį?
– To paties, ką darėme šiandien. Tikrai gerai susitvarkėme su jų lengvais taškais, antrais šansais ir greitu puolimu. Išskyrus taškus po mūsų klaidų, kai jie sumetė lengvus taškus. Nėra taip, kad nugalėtoją nuspręs tik gynyba. Mes esame tokia komanda, kuri turi ir užpulti.