T. Delininkaičio vedamas „Neptūnas“ po atkaklios kovos palaužė „Šiaulius“

2018.12.23

Su sunkumais susitikimo pradžioje susidūręs Klaipėdos „Neptūnas“ (13-2) po atkaklios kovos palaužė „Šiaulių“ (2-13) ekipą ir įsirašė ketvirtąją pergalę iš eilės „Betsafe–LKL“ pirmenybėse.
Pirmuosius du kėlinius besivejančiųjų vaidmenyje buvę klaipėdiečiai perėmė rungtynių kontrolę trečiajame ketvirtyje ir palaužė svečius iš Šiaulių 80:76 (17:22, 23:21, 22:15, 18:18).
Nors ketvirtajam kėliniui persiritus į antrąją pusę „Neptūnas“ turėjo šešių taškų persvarą (72:66), „Šiauliai“ spurtavo 8:2 ir ištirpdė uostamiesčio ekipos pranašumą.
Vis dėlto Tomo Delininkaičio baudos metimas bei Jerai Granto du taškai išvedė „Neptūną“ į priekį, likus žaisti 32 sekundes (77:74). Kitoje aikštės pusėje klaipėdiečiai apsigynė, o „Šiauliai“ buvo priversti imtis pražangų taktikos. Prie baudų metimų linijos neklydę klaipėdiečiai įtvirtino savo pergalę.
„Neptūnas“ šiose rungtynėse buvo priverstas verstis be Lorenzo Williamso, kuris dėl šeimyninių aplinkybių išvyko į JAV ir be Laimono Kisieliaus, kuris yra priverstas gydytis kojos traumą.
Lyderio vaidmens šiame susitikime ėmėsi T. Delininkaitis, kuris pakilęs nuo suolo pelnė 16 taškų ir buvo rezultatyviausias „Neptūno“ krepšininkas. „Neptūno“ gretose net šeši krepšininkai pelnė dviženklį taškų skaičių.
Problemų rungtynių pradžioje turėjusius klaipėdiečius gelbėjo Gytis Masiulis, kuris per pirmąjį kėlinį surinko 7 taškus ir išlaikė „Neptūną“ arti šiauliečių – 17:22.
Aikštės šeimininkai antrojo ketvirčio metu turėjo ir 7 taškų deficitą (32:39), tačiau geriau užbaigtas kėlinys leido „Neptūnui“ į ilgąją pertrauką išeiti atsiliekant vos per vieną metimą – 40:43.
Vis dėlto aukštesnę pavarą įjungęs „Neptūnas“ po pertraukos perėmė iniciatyvą, o prieš lemiamą ketvirtį turėjo keturių taškų pranašumą (62:58). Persvarą ketvirtajame kėlinyje išlaikę aikštės šeimininkai pergalės iš rankų nepaleido.
Kitas rungtynes uostamiesčio krepšininkai žais gruodžio 30 d. Utenoje prieš vietos „Juventus“.
„Neptūnas“: Tomas Delininkaitis 16 (4/10 trit.), Osvaldas Olisevičius 13 (8 atk. kam.), Laurynas Beliauskas 12, Gytis Masiulis, Jerai Grantas ir Paulius Dambrauskas po 10.
„Šiauliai“: Saah Nimley 15, Ignas Vaitkus 14, Evaldas Šaulys ir Arminas Urbutis (10 atk. kam.) po 12.