T. Gaidamavičius: apie dvejas rungtynes išvykose ir V. Šarakausko žaidimą

2019.10.17

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ komanda šią savaitę žais dvi išvykos rungtynes. Viena iš dvikovų vyks šį vakarą Jonavoje, o šeštadienį klaipėdiečiai vyks į Šilutę.
Prieš šio vakaro dvikovą Jonavoje, tinklalapis „bcneptunas.lt“ apžvelgia abu varžovus, bei pateikia trenerio Tomo Gaidamavičiaus mintis apie laukiančias rungtynes, sezono startą, bei solidų žaidimą demonstruojantį komandos lyderį Vytautą Šarakauską.
„Kiekvienose rungtynėse patys save stebiname, – paklaustas apie solidų sezono startą kalbėjo T.Gaidamavičius. – Nors pirmas rungtynes ir pralaimėjome, viskas galėjo pasisukti ir kita linkme. Prametėme daug metimų iš po krepšio, galbūt komanda ir jaudinosi, vis dėlto sezono startas. Kitoms rungtynėms stipriai ruošėmės, analizavome varžovus, gal kažkiek ir sėkmė prisidėjo prie tų pergalių“.
Jonavos komanda sezono pradžioje kol kas buksuoja. Po trijų sužaistų rungtynių savo sąskaitoje turi 1 pergalę ir 2 nesėkmes, tačiau jų nurašyti nederėtų. Komanda yra subalansuota ir savo sudėtyje turi gerai pažįstamų veidų NKL lygoje, bei stiprių legionierių.
„Jonava yra stipri komanda ir su jais kovoti tikrai nebus lengva, – tinklalapiui „bcneptunas.lt“ sakė treneris Tomas Gaidamavičius. – Jie turi gerų legionierių, yra fiziškai stipri komanda. Tą fiziškumą jie parodė ir rungtynėse su „Žalgirio“ dubleriais, kurias laimėjo. Norint laimėti prieš Jonavos komandą reikės žaisti greitą žaidimą ir svarbiausia atlaikyti tą jų fiziškumą“.
Jonavos komandoje pagrindiniai žaidėjai yra Ian Emanuel Gardener Jr, Justas Vazalis, Modestas Žiaunieriūnas, kurie visi ant parketo atitinkamai  praleidžia po daugiau nei 30 minučių. Kiekvienas iš jų nevengia mesti tritaškių metimų, nors pataikymo procentai ir šlubuoja. Vienintelio Ian Gardener pataikymas viršija 40%.
Žvelgiant iš komandinės statistikos pusės būtina paminėti, kad Jonavos komanda yra viena prasčiausių kovoje dėl atšokusių kamuolių. Šioje kategorijoje jie yra priešpaskutiniai lygoje ir atkovoja po 34 kamuolius per rungtynes, o tuo tarpu „Neptūnas-Akvaservis“ po 48 kamuolius ir yra treti visoje lygoje pagal šią statistikos kategoriją.
Šilutės ekipa savo ruožtu NKL lygoje kol kas žygiuoja be pralaimėjimų ir yra iškovoję visas 4 pergales. Solidų žaidimą sezono pradžioje rodanti komanda dominuoja lygoje pagal atkovotus kamuolius, kurių per kiekvienas rungtynes sugriebia po 49. Taip pat gerai dalinasi kamuoliu per rungtynes vidutiniškai atlikdami po kiek daugiau nei 20 rezultatyvių perdavimų. Tačiau reiktų pažymėti, kad Šilutės komanda prastai atakuoja nuo tritaškio zonos, o jų pataikymas siekia vos 27%.
„Šilutės“ komanda paskelbė apie lyderio Valdo Vasyliaus išvykimą, o jį keičia solidų žaidimą praėjusiame sezone demonstravęs veteranas Simonas Serapinas.
„Su „Šilute“ jau esame žaidę prieš sezoną ir kiek netikėtai laimėjome. – Apie „Šilutės“ komanda kalbėjo T.Gaidamavičius. – Prie komandos prisijungė Linas Lekavičius, taip pat iš praeitų metų išsaugojo stiprų legionierių. Svarbiausias rungtynių tikslas – stabdyti jų pagrindinius žaidėjus“.
Vytautas Šarakauskas sezono pradžioje demonstruoja puikią sportinę formą. Vidurio puolėjas tapo praėjusios savaitės MVP rinkdamas po 16 taškų, atkovodamas po 9,5 kamuolio ir fiksavęs po 23 naudingumo balus per rungtynes.
„Manęs tokia Vytauto sportinė forma nestebina, – paklaustas apie Vytauto Šarakausko žaidimą kalbėjo T.Gaidamavičius. – Komanda jaunėja tai automatiškai vyriausiam tenka tempti į priekį. Mes gerai išnaudojame jį puolime, tiek po krepšiu, tiek ties tritaškiu. Ir jis pats iš savęs labai stengiasi, padeda jaunimui patarimais“.
Pirmoji šios savaitės dvikova startuoja šiandien 18val. Rungtynes tiesiogiai stebėti galėsite „Delfi TV“ platformoje.