T.Gaidamavičius – apie garbingą kovą su „Žalgiriu“ ir traumuotų žaidėjų situaciją

2021.02.13

Klaipėdos „Neptūnas“ parodė charakterį, tris kėlinius garbingai kovojo su Kauno „Žalgiriu“, tačiau į „Citadele“ Karaliaus Mindaugo taurės finalą nepateko. Kelią užkirto ketvirtas kėlinys, kurį klaipėdiečiai pralaimėjo 19:29, o rungtynes – 72:84.
Vyriausiasis „Neptūno“ treneris Tomas Gaidamavičius džiaugėsi duota kova turnyro favoritui. Rytoj mėlynai balti sieks iškovoti bronzos apdovanojimus, kai kovoje dėl trečiosios vietos susitiks su Utenos „Juventus“ krepšininkais.
„Rungtynės kažkiek pavyko, bet gaila, kad pralaimėjome, – po mačo kalbėjo T.Gaidamavičius. – Varžovas stiprus, vis dėlto Eurolygos komanda. Bet mes buvome susikaupę ir susikoncentravę šiam pusfinaliui. Kažkiek pavyko įvykdyti gynybines užduotis, dėl to rezultatas gavosi neblogas. Gaila, kad nepavyko laimėti.“
Treneriui pritarė ir rezultatyviausiai „Neptūno“ gretose žaidęs Norbertas Giga. Aukštaūgio sąskaitoje – 16 taškų, 7 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai ir 24 naudingumo balai per 29 minutes.
„Sveikinimai „Žalgiriui“. Pirmus du kėlinius labai stengėmės, po pertraukos į aikštelę išėjome gal kažkiek pasimetę. Bet vis tiek stengėmės ir kovojome, juk „Žalgiris“ yra Eurolygos komanda. Jie savo fiziškumu užbaigė rungtynės. Mačas buvo neblogas. Žinojome, kad čia yra taurė, tad turėjome stengtis ir atiduoti visas jėgas. Pamatėme, kad krenta metimai, o „Žalgiris“ gal kažkiek blankūs atvažiavo. Užsikabinome ir stengėmės kovoti“, – konstatavo N.Giga.
„Neptūną“ labiausiai skriaudė „Žalgirio“ vidurio puolėjas Joffrey Lauvergne‘as. Fantastiškai rungtyniavęs centras iš Prancūzijos per 25 minutes pelnė net 28 taškus, atkovojo 10 kamuolių ir į savo sąskaitą įsirašė 32 efektyvumo balus.
„Mūsų priekinė linija nusileidžia, jis ir Eurolygoje gerai rungtyniauja, – mintimis apie varžovų lyderį dalijosi T.Gaidamavičius. – Bandėme jį apriboti su pagalbomis, bet nenorėjome dvejinti, nes būtų atsivėręs kelias Milakniui ir Grigoniui. Šiandien buvo tokia taktika, kadangi norėjome sustabdyti varžovų snaiperius. „Žalgiris“ pasižymi kaip gerai iš toli metanti komanda. Joffrey Lauvergne‘as sužaidė geras rungtynes. Jis atrodė žvėriškai – ir kovodamas dėl kamuolių, ir žaisdamas vienas prieš vieną.“

„Man asmeniškai daug prieš Lauvergne‘ą žaisti neteko. Jis aukšto lygio žaidėjas, komanda jo labai ieškojo po krepšiu, o Lauvergne‘as beveik viską pataikė. Tikrai fiziškas ir atletiškas žaidėjas. Nieko naujo“, – teigė N.Giga.
„Citadele“ Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalyje „Neptūnui“ padėti negalėjo penki žaidėjai – kapitonas Martynas Mažeika, Klaidas Metrikis, Aidas Einikis, Tadas Pažėra ir neseniai prie komandos prisijungęs įžaidėjas Darrinas Dorsey.
„Metrikis turi problemų su nugara. Jis užvakar pajuto didelį skausmą, negalėjo žaisti šiandien, negalės ir ryt. Mažeika užvakar pasidarė reabilitaciją, bet jam vėl skauda. Šiandien ryte tą skausmą kaip ir atleido, bet kažkiek vis tiek juto. Jis susileido vaistų ir norėjo bandyti. Ačiū jam už tokį pasiaukojimą, bet nerizikavome ir neleidome jo į aikštę. Martynas ryt galbūt ir išbėgs, matysime pagal situaciją, nes mums tikrai trūksta jėgų. Darrinas Dorsey tik vakar atvyko į Klaipėdą ir iškart pasidarė testą. Jis turėjo vieną treniruotę. Rytoj žaisti tikrai negalės“, – sakė T.Gaidamavičius.
Kova dėl trečiosios vietos – sekmadienį 14.45 val. prieš Utenos „Juventus“, kuri nusileido Panevėžio „Lietkabeliui“.