T.Gaidamavičius – apie situaciją komandoje po koronaviruso bei mačą Šiauliuose

2020.11.07

Artėjantį sekmadienį Klaipėdos „Neptūnas“ po kiek daugiau nei trijų savaičių pertraukos grįš ant „Betsafe–LKL“ parketo. Uostamiesčio varžovė – pergalės skonio šį sezoną dar nepatyrusi „Šiaulių“ ekipa.
Per pastarąsias savaites klaipėdiečiai sprendė COVID-19 atneštas problemas, kuri išderino „Neptūno“ treniruočių procesą. Keturi žaidėjai buvo užsikrėtę koronavirusu, o į treniruotes Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai grįžo tik savaitės pabaigoje.
Treniruotes teko atšaukti, nes prastai pasijuto „Neptūno“ žaidėjas Klaidas Metrikis. 20-mečiui puolėjui buvo atliktas dar vienas COVID-19 tyrimas. Atsakymas – neigiamas, o į pratybas klaipėdiečiai grįžo penktadienį.
„Komanda žiauriai išsiderinusi, – tinklalapiui „bcneptunas.lt“ sakė T.Gaidamavičius. – Ilgai negalėjome sportuoti, o vėliau kiek galėjome, tai ne visa sudėtimi. Šioje sezono stadijoje turime labai daug trikdžių, tačiau reikia tai išgyventi. Problemų turi visi.“
COVID-19 persirgę keturi žaidėjai jau grįžo į rikiuotę, tačiau ne visi jie sekmadienį išbėgs ant „Šiaulių“ arenos parketo.
Treneris teigė, kad kai kuriems žaidėjams dar reikia laiko įgauti susigrąžinti buvusį varžybinį ritmą, o žaisti negalės ne tik sergantis K.Metrikis, bet ir treniruotės metu kelio traumą patyręs Džiugas Slavinskas, kuriam artimiausiu metu bus atlikti išsamesni tyrimai. Reabilitaciją vis dar tęsia ir pagrindinis komandos įžaidėjas Žygimantas Janavičius.
Šiuos krepšininkus turėtų pakeisti „Neptūno“ dublerių komandos žaidėjai.
„Labai sunku kažką prognozuoti apie sugrįžimą į varžybinį ritmą, mums tai lyg nauja sezono pradžia, – sakė T.Gaidamavičius. – Nukeltos rungtynės, negalime sportuoti visa sudėtimi – įvairūs sunkumai susidėjo į vieną krūvą, bet mes bandome išlaviruoti situacijoje. Kažkiek buvome pasiruošę galimoms COVID-19 problemoms. Komplektavome taip, jog sudėtyje būtų vien lietuviai, jog nereikėtų užsieniečiams kažkur važinėti ar anksčiau vykti į Lietuvą prieš sezono startą. Ties tuo mums visai gerai.“
Jei „Neptūnas“ per pirmąsias šešerias rungtynes iškovojo dvi pergales, tai „Šiauliai“ nesėkmes patyrė visuose septyniuose mačuose. Nors Antano Sireikos auklėtiniai stringa, tačiau T.Gaidamavičius lengvų rungtynių Saulės mieste nesitiki.
„Šiauliai“ patyrė nemažai pralaimėjimų, nuotaikos ten yra neaiškios, bet jie yra pavojingi. Atėjo trys geri ir patyrę žaidėjai – Mindaugas Lukauskis, Gediminas Orelikas ir Arminas Urbutis. Jų sportinė forma dar kiek neaiški, bet jie antra savaitė dirba su komanda. Manau, kad „Šiaulių“ žaidimą jie tikrai pagerins“, – sakė „Neptūno“ vairininkas.
Ryškiausias žaidėjas „Šiaulių“ komandoje – islandas Elvaras Maras Fridrikssonas, turnyre žengiantis antroje vietoje pagal naudingumo balus (vid. 20), trečioje pagal rezultatyvius perdavimus (vid. 7,3) bei ketvirtoje pagal rezultatyvumą (vid. 15,9).
„Reikėtų išskirti šį islandą. Kaip įžaidėjas, jis tikrai gerai atlieka savo funkcijas – ne tik pats atakuoja krepšį, bet gerai įžaidimą įjungia ir komandos draugus. „Šiauliai“ žaidžia laisvą ir greitą žaidimą. Jei leisi jiems įsibėgėti, tai tikrai nesustabdysi. Turime gesinti „Šiaulių“ norą greitai užpulti, turime kontroliuoti rungtynių eigą“, – teigė T.Gaidamavičius.
Rungtynių tarp „Neptūno“ ir „Šiaulių“ pradžia – sekmadienį 17 val. per BTV.