T. Gaidamavičius: „Sudarėme neblogus rungtynių planus, žaidėjai puikiai juos įvykdė“

2019.10.24

Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ komanda šią savaitę sieks pratęsti pergalių seriją namų rungtynėmis su „Tauragės“ krepšinio klubu, kurios vyks ketvirtadienį ir išvykos rungtynėmis su Mažeikių „Ereliais“, kurios vyks šeštadienį.
Prieš pirmąją dvikovą Klaipėdoje, tinkalapis „bcneptunas.lt“ apžvelgia abu varžovus ir pateikia trenerio Tomo Gaidamavičiaus mintis apie sėkmingą praėjusią savaitę, bei apie artėjančių dviejų turų varžovus.
„Sudarėme neblogus rungtynių planus, žaidėjai puikiai juos įvykdė, – paklaustas kokie faktoriai leido iškovoti dvejas pergales praeitą savaitę kalbėjo treneris Tomas Gaidamavičius. – Nesvarbu, kad mūsų komanda yra jauna ir žaidžia prieš gerokai vyresnius krepšininkus, tiesiog reikia įvykdyti tą rungtynių planą, kas paskutinėse dvejose rungtynėse gan neblogai ir pavyko“.
Tauragiškiai kaip ir klaipėdiečiai sezoną pradėjo pralaimėjimu, tačiau po to iškovojo 4 pergales iš tiek pat galimų ir šiuo metu turnyrinėje lentelėje užima penktąją poziciją, bet yra sužaidę vieneriomis rungtynėmis mažiau nei Klaipėdos komanda. Žvelgiant iš komandinės statistikos pusės, beveik visose kategorijose dominuoja Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai, o ypač kovoje dėl atšokusių kamuolių. Per paskutiniąsias penkerias rungtynes tarp šių dviejų komandų, visos pergalės buvo iškovotos šeimininkams žaidžiant savoje arenoje.
„Akcentuosim tai, kad varžovai turi labai patyrusių žaidėjų, –  apie „Tauragės“ komandos kozirius kalbėjo T.Gaidamavičius. – Jie turi labai gerus gynėjus, kurie yra žaidę ir Lietuvos krepšinio lygoje. Jų gynėjai gerai pataiko iš toli, gerai skaito žaidimą, puikiai žaidžia pikenrolą  stengsimės juos atkirsti nuo žaidimo. Ir, žinoma, reikės stabdyti jų centrą Rytį Biliartą. O mes iš savo pusės vėl turime žaisti su dviguba energija, bėgti į greitas atakas. Bandysim pasinaudoti ir tuo, kad jie užvakar žaidė rungtynes Alytuje“.
„Tauragės“ ekipoje žaidimas sukasi aplink keturis pagrindinius žaidėjus: Rytį Biliartį (16.4 tšk, 7.6 atk.kam), Tada Sebežiovą (15 tšk), Karolį Babkauską (11.6 tšk, 5.2 rez.perd) ir Deividą Keburį (13 tšk, 5.6 atk.kam). Starto penkete žaidžiantys krepšininkai suvalgo daugiausiai minučių ekipoje ir puikiai vienas kitą jaučia, o ypač Karolis Babkauskas ir Rytis Biliartas, kurie dažnai atakas užbaigia žaisdami du prieš du.
Tuo tarpu Mažeikių „Ereliai“ turnyrinėje lentelėje dalijasi 8-10 vietas. Nors ši komanda ir nerodo stabilaus žaidimo, tačiau tai yra nenuspėjama ir pavojinga ekipa. Šį sezoną „Ereliai“ pasipildė Eriku Jakščiu, kuris iškart tapo komandos lyderiu, rinkdamas po 17 taškų per susitikimą. Taip pat galima išskirti tokius žaidėjus kaip Augustinas Venckus (12 tšk), Mantvydas Staniulis (12 tšk, 6.6 rez. perd), Justas Nausėdas (5.8 atk.kam). Ir be paminėtų žaidėjų „Ereliai“ turi solidžių krepšininkų, kurie gali duoti naudos pakilę nuo atsarginių suolo. Taip pat verta paminėti, kad šios komandos treneris yra Aloyzas Rudys, kuris iš kiekvieno savo komandos žaidėjo moka išsireikalauti maksimumo.
„Mažeikiai yra šiek tiek nenuspėjama komanda, – apie būsimus varžovus kalbėjo T.Gaidamavičius. – Ši komanda sezono pradžioje kiek šlubavo, bet ekipą papildė keli pajėgūs krepšininkai ir, manau, kad jų žaidimo kreivė tik kils į viršų, ką byloja ir kelios paskutinės rungtynės. Laukia sunkios išvykos rungtynės prieš pavojingą varžovą“.
Žvelgiant iš komandinės statistikos pusės, vėl gi daugumoje kategorijų geriau atrodo klaipėdiečiai. Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ komanda skaičiuoja keturių iš eilės pergalių seriją prieš varžovus iš Mažeikių. Norint pasiekti penktąją, reikės laikytis trenerio T.Gaidamavičiaus žaidimo plano ir maksimalios koncentracijos.
Pirmosios savaitės rungtynės jau šiandien, 18 val. Sporto rūmuose (Dariaus ir Girėno g. 10).