T. Gaidamavičius: „Vyrai labai stipriai dirba, todėl ir matome tokius komandos rezultatus“

2019.10.31

Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ komanda šią savaitę sieks pratęsti pergalių seriją išvykos rungtynėmis su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, kurios vyks ketvirtadienį ir namų rungtynėmis su Šilalės „Lūšimi“, kurios vyks šeštadienį.
Prieš pirmąją dvikovą „bcneptunas.lt“ tinklalapis apžvelgia abu šios savaitės varžovus ir pateikia Tomo Gaidamavičiaus komentarą apie praėjusią savaitę ir laukiančius varžovus.
„Vyrai labai stipriai dirba, todėl ir matome tokius komandos rezultatus, – paklaustas, kas lemia tokią gerą auklėtinių formą kalbėjo komandos vyriausiasis treneris Tomas Gaidamavičius. – Prieš „Tauragę“ pavyko rungtynes laimėti energija, o su „Ereliais“ jau teko žaisti be Klaido Metrikio ir Mato Vaitkaus, bet ten pavyko geriau rungtynių galą sužaisti. Taip pat tų dviejų žaidėjų netektį kompensavo į komandą gerai įsilieję mažiau laiko gaunantys žaisti krepšininkai“.
Pirmasis varžovas visiems puikiai žinomas Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ klubas. Praėjusio sezono čempionai nusiteikę ir apginti iškovotą titulą, o tai pasako jų demonstruojama sportinė forma – iškovotos 7 pergalės, bei dar nepatirtas nei vienas pralaimėjimas. „Sūduva-Mantinga“ mėgsta bėgti į greitą puolimą, o tokiame žaidime kaip žuvis vandenyje jaučiasi Justinas Jogminas. Daugiausiai minučių (32) aikštėje praleidžiantis komandos žaidėjas renka po 10.8 taško per rungtynes, tačiau yra pirmas komandoje pagal naudingumo balus (17.8), neskaitant Gintauto Matulio, kuris sužaidęs vienerias rungtynes turi 22 naudingumo balus.
„Marijampolėje reikės viską labai tiksliai vykdyti, kad parsivežtume pergalę, – apie galimus pergalės faktorius kalbėjo T.Gaidamavičius. –  Prieš tokią komandą labai sunku žaisti. Sudėtis gerai sukomplektuota ir mūsų tikrai laukia didelis iššūkis“.
„Sūduva-Mantinga“ taip pat mėgsta kibiai gintis, dusinti savo varžovus, o tai leidžia jiems lygoje pirmauti pagal perimtus kamuolius (9.29 per rungtynes). Taip pati ši komanda yra viena geriausių lygoje pagal rezultatyvius perdavimus, kurių atlieka kiek daugiau nei po 20 per rungtynes. Vis dėlto atkovotų kamuolių grafoje pirmauja Klaipėdos „Neptūnas-Akvsaservis“. Po paskutinių rungtynių klaipėdiečiai šioje statistikos grafoje šoktelėjo į pirmąją vietą visoje lygoje (48.25).
Tuo tarpu Šilalės „Lūšies“ debiutas lygoje nėra labai nusisekęs ir iš sužaistų 7 susitikimų pasiekta vos 1 pergalė. Bet šios komandos nurašyti nevertėtų. Pagal komandinę statistiką „Lūšis“ atrodo gan solidžiai – daugumoje kategorijų jie yra lentelės viduryje, tačiau koją labiausiai kiša padaromos klaidos (15,5 per rungtynes).
„Šilalės nuvertinti tikrai negalima, nors jie ir nedemonstruoja geriausio žaidimo, – apie šeštadienį atvyksiančius varžovus kalbėjo T.Gaidamavičius. – Su šia komanda žaidėme ir draugiškas rungtynes, kurios gan sunkiai klostėsi, bet laimėti mums pavyko. Ši komanda yra neprognozuojama, gerai pataiko tritaškius visų pozicijų žaidėjai. Dabar jie pakeitė trenerį, bus motyvuoti ir manau, kad laukia sunkios rungtynės“.
Paskutinėse Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ rungtynėse nežaidė Klaidas Metrikis ir Matas Vaitkus.
„Klaidas ir Matas abu yra susižeidę riešus. Ar galės žaisti jau ketvirtadienio rungtynėse bus aišku tik prieš rungtynes“, – apie savo auklėtinių sveikatos būklę kalbėjo T.Gaidamavičius.
Šios dienos rungtynes su „Sūduva-Mantinga“ nuo 18 val. tiesiogiai stebėti galėsite Youtube platformoje, o lapkričio 2d. 16 val. visi sirgaliai yra laukiami Sporto rūmuose, kur jaunieji krepšininkai stos į kovą su „Lūšimi“.