T. Rinkevičius: apie banguojantį „Neptūno“ žaidimą bei būsimą mačą su „Rytu“

2019.09.27

Klaipėdos „Neptūnas“ oficialų „Betsafe–LKL“ sezoną pradėjo dviejomis pergalėmis per dvejas žaistas rungtynes. Dabar uostamiesčio ekipos kelyje laukia principinis varžovas – klaipėdiečiai šeštadienį sostinėje susikaus su Vilniaus „Rytu“.
„Patenkintas esu iškovotomis pergalėmis, žaidimu – toli gražu ne“, – po pirmųjų dviejų turų sakė „Neptūno“ treneris Tomas Rinkevičius.
Sezono starte Klaipėdos komanda namuose 80:67 pranoko Utenos „Juventus“, o po keturių dienų permainingoje kovoje 74:67 įveikė Alytaus „Sintek-Dzūkija” krepšininkus.
„Manau, kad tiek aš, tiek žaidėjai nori daugiau kokybės žaidime. Žinoma, dvi pergalės yra gerai. Vis dėlto šiemet esame jauna komanda, kuri natūraliai banguoja, ypatingai sezono pradžioje, kai mums dar trūksta susižaidimo“, – teigė T. Rinkevičius.
„Neptūno“ vyriausiasis treneris T. Rinkevičius tinklalapiui „bcneptunas.lt“ pasidalino mintimis apie klaipėdiečių žaidimą pirmuosiuose mačuose bei apžvelgė artėjančias rungtynes su „Rytu“.
– Kokį įspūdį palieka komandos žaidimas pirmosiose rungtynėse?
– Turime balansą tarp jaunų ir vyresnių žaidėjų. Komandoje yra nemažai jaunimo, ko gero dėl šios priežasties yra didelis svyravimas žaidime. Mane tenkina jaunimo noras dirbti, žinoma, ne visada tą jaunatvišką maksimalizmą pavyksta paversti į teigiamą rezultatą, bet visada yra malonu dirbti su žmonėmis, kurie nori ir stengiasi tobulėti.
– Ar Jūsų paminėtas bangavimas gali būti problema viso sezono metu?
– Laikui bėgant, kai žaidėjai susižais ir adaptuosis komandoje prie žaidybinių situacijų, tuomet bus lengviau išvengti didesnių duobių. Šioje stadijoje viskas yra normalu – yra naujų žaidėjų, yra nemažai jaunų žaidėjų. Retai būna, kad jaunas žaidėjas visą sezoną išlaiko stabilius rezultatus. Žaidėjams reikia priprasti prie manęs, man – prie jų. Tai natūralus bangavimas.
Rungtynėse su „Juventus“ ir „Sintek-Dzūkija“ buvo ir gražių momentų, dėl kurių esu patenkintas. Žinoma, buvo ir prastų momentų, tiesiai kuriais dirbame ir norime juos išgyvendinti. Tai darbinis procesas. Mes turime linkmę, ties kuria ir judame.
– Ar ryškėja „Neptūno“ lyderiai, ar išreikštų vedlių šiai komandai nereikia?
– Aš esu komandinio krepšinio šalininkas. Kaip treneris, džiaugčiausi ir norėčiau kiekvienose rungtynėse turėti po naują lyderį. „Neptūnas“ nebus vieno ar dviejų žmonių komanda. Mes būsime stiprūs visumoje, kaip kumštis.
Žaidėjai aikštelėje turi tam tikras užduotis pagal tam tikrą varžovą. Kiekvienas turi įnešti savo indėlį. Tai nebūtinai yra pelnomi taškai, yra ir kitų didelių darbų, kuriuos reikia padaryti aikštelėje.
– Po traumos sugrįžo Gytis Masiulis, kokia yra jo forma?
– Gytis jau sportuoja ir turėjo kelias treniruotes. Praėjusiose rungtynėse su „Sintek-Dzūkija“ jis žaidė beveik be treniruočių. Dabar bando įeiti į normalų ritmą. Viskas yra gerai.
– Kokį įspūdį palieka būsimas varžovas Vilniaus „Rytas“?
– „Rytas“ demonstruoja brandų žaidimą, ypatingai – puolime. Žaidžia greitai ir plačiai išsidėstę, gerai dalinasi kamuoliu, atlieka daug tolimų metimų. Tai gerai sukomplektuota ekipa, kurioje visos grandys yra gerai subalansuotos. Mūsų laukia stiprus varžovas.
– Ar „Ryto“ žaidimo filosofija išlieka panaši, kaip praėjusį sezoną, ar keičiasi su naujais žaidėjais?
– Manau, kad žaidime galime pamatyti labai daug tos pačios minties. Pasikeitė keli gynėjai, bet nuo to „Rytas“ netapo silpnesnis. Naujokai gerai pataiko, o nuo to vilniečiai tapo dar pavojingesni.
– „Ryto“ ekipoje naudingumu išsiskiria Eimantas Bendžius ir Evaldas Kairys, kuo jie yra svarbūs?
– Akcentuojame bendrą „Ryto“ braižą. Žinoma, vilniečiai su E. Bendžiu gali išplėsti puolimą, o turėdami tokį didelį žmogų, kaip E. Kairys, kuris gerai žaidžia du prieš du situacijose, gerai leidžiasi į apačią ir pritraukia gynybos dėmesį, tuomet atsiveria rankos perimetro žaidėjams. „Rytas“ snaiperių tikrai nestokoja. Kiekvienoje pozicijoje yra žaidėjų, galinčių gerai atakuoti krepšį. Ketvirtoje pozicijoje yra geras snaiperis E. Bendžius, kuris naudojasi šiomis situacijomis.
– Kokie turėtų būti raktai į pergalę?
– Gera gynyba. Turime sustabdyti „Ryto“ rezultatyvumą, jų perimetro žaidėjus, kurie išmeta daug tolimų metimų. Žinoma, labai svarbus yra greito puolimo stabdymas, kuris yra stiprioji „Ryto“ pusė. Stengsimės tai padaryti.
Klaipėdos „Neptūno“ ir Vilniaus „Ryto“ dvikova vyks šeštadienį 17 val. sostinėje, o rungtynes tiesiogiai rodys BTV. #AšIrTuMėlynoKraujo