T. Rinkevičius: apie „Neptūno“ pasiruošimą sezonui bei artėjantį oficialų startą

2019.09.20

Klaipėdos „Neptūnas“ jau rytoj pradės oficialų 2019–2020 metų sezoną, o „Betsafe–LKL“ starte klaipėdiečių lauks Utenos „Juventus“ krepšininkų testas.
Pasiruošimo etape sėkmingai pasirodė abi ekipos – Tomo Rinkevičiaus kariauna per septynerias draugiškas rungtynes iškovojo šešias pergales, o dvikova su „Astanos“ krepšininkais pasibaigė lygiosiomis.
Tuo metu tarpsezonyje sudėtį pakeitę bei tik tris žaidėjus iš praėjusios sezono išsaugoję uteniškiai draugiškų rungtynių cikle iškovojo penkias pergales per šešerias žaistas rungtynes.
„Neptūno“ vyriausiasis treneris Tomas Rinkevičius tinklalapiui „bcneptunas.lt“ įvertino pasiruošimo etapą, žaidėjų darbingumą bei būsimą varžovą „Juventus“.
– Treneri, kaip vertinate komandos pasiruošimą sezonui?
– Gerai, ką planavome, taip maždaug ir įvyko. Viskas yra procese. Taisytinų dalykų dar yra daug, trūksta tarpusavio supratimo aikštelėje. Sezono pradžioje tai yra natūralu, nes su kamuoliu dirbame dar mažiau nei mėnesį.
– Ar draugiškos rungtynės atvėrė spragas bei stiprybes žaidime?
– Turime kažkokį aiškesnį vaizdą. Išbandėme įvairias situacijas tiek puolime, tiek gynyboje. Gavome informacijos, kuri padės šlifuoti ir gerinti žaidimą.
Nesutinku, kad mes dabar žaidžiame geriausią krepšinį. Tikrai turime taisytinų dalykų, kuriuos bandysime gerinti. Nevardinsiu, kas yra gerai, o ką reikia gerinti. Žinome savo trūkumus ir stengsimės ties tuo dirbti.
– Komanda vakar įsigijo Matą Jogėlą, kokį įspūdį palieka jis?
– Tai universalus ir perspektyvus žaidėjas, kurį stebiu jau ne vienerius metus. Matas gali žaisti per kelias pozicijas, yra gana aukštas bei turi ilgas rankas. Tai mobilus krepšininkas, kuris jau yra įrodęs, kad gali žaisti gerą krepšinį tiek jaunimo rinktinėse, tiek „Betsafe–LKL“ čempionate. Tikiu, kad ateityje jis demonstruos vis geresnį žaidimą.
– Šį sezoną komandoje yra daug jaunimo. Tai pliusas ar minusas?
– Manau, kad turime balansą tarp žaidėjų, kurie krepšinio mąsteliais yra veteranai, bei perspektyvaus jaunimo, kuris savo geriausią krepšinį demonstruos ateityje. Bandysime suderinti veteranų patirtį bei jaunimo entuziazmą aikštelėje. Bandysime šiuos derinius sulipdyti ir eiti į priekį. Žinoma, tai nėra paprasta.
Jaunimas galbūt negali pavyti veteranų mąstymu aikštelėje, viską bando kompensuoti energija. Reikia laiko, kad gautume geriausią produktą. Dirbame ta linkme, kad krepšininkai gerai atrodytų ne individuliai, o kaip bendras darinys. Komandiniame sporte tai yra labai svarbu.
– Ar esate patenkintas žaidėjų darbingumu?
– Jaunimas tikrai dirba noriai. Netgi labai noriai. Negaliu skųstis ir vyresniais žaidėjais, kurie yra supratingi ir treniruotėse atiduoda daug jėgų. Darbo procesu ir žaidėjų atsidavimu esu tikrai patenkintas. Kantriai dirbame toliau ir bandome šlifuoti žaidimą.
Drausmė, noras dirbti treniruotėse – viskas yra gerai. Gal šiais metais turime mažiau talento, bet daugiau noro dirbti ir įrodyti save. Šio sezono tikslas yra norą žaisti ir tobulėti paversti į kokybę.
– Kokį įspūdį palieka Utenos „Juventus“?
– Pirmos rungtynės visada nebūna lengvos, nes informaciją gauti ir analizuoti yra sunkiau. Informacijos kažkiek turime, bandome ruoštis mačui. Žinome žaidėjus, jų stipriąsias savybes. Bandysime klijuoti žaidimą pagal jų galimybes, ką jie gali. Manau, kad „Juventus“ tikrai gerai padirbėjo vasarą bei turi stiprią bei subalansuotą sudėtį. Nemažai žaidėjų gali rungtyniauti per kelias pozicijas. Tai stipri komanda, kuri rimtai gali pretenduoti į ketvertą.
– Jums tai bus debiutinės rungtynės vyr. trenerio rolėje. Ar yra jaudulio?
– Nesvarbu, ar debiutuoji, ar ne – visos rungtynės yra svarbios. Nežiūriu labai toli, tik į artimiausią mačą, o po jo – į kitas būsimas rungtynes. Kiekvienam susitikimui norisi pasiruošti kuo geriau.
– Kokio palaikymo tikitės šeštadienį „Švyturio“ arenoje?
– Klaipėdos sirgaliai visada pasižymi triukšmingumu ir gana geru lankomumu. Nėra paslaptis, kad „Neptūno“ sirgaliai duoda papildomą impulsą komandai. Tai būna lyg šeštas žaidėjas aikštelėje. Tikimės, kad viso sezono metu bus didelis ir gausus sirgalių palaikymas.