T. Rinkevičius: „Teigiamas dalykas yra tas, kad dvikovos pabaigoje nebemačiau baimės“

2019.09.28

Klaipėdos „Neptūnas“ patyrė pirmąjį pralaimėjimą šiame „Betsafe–LKL“ sezone – uostamiesčio krepšininkai sostinėje 75:85 nusileido Vilniaus „Rytui“.
Vienu metu klaipėdiečių atsilikimas siekė 21 tašką, tačiau tuomet Tomo Rinkevičiaus auklėtiniai ėmė spurtuoti bei deficitą nukirpo iki 3 taškų. Vis dėlto jėgų perlaužti rungtynes „Neptūnui“ neužteko.
Komandos vyriausiasis treneris T. Rinkevičius po nesėkme pasibaigusio mačo akcentavo žaidėjų pasitikėjimą savimi bei užsiminė apie Simo Galdiko traumą.
„Vėl nesu patenkintas, kaip pradedame rungtynes, – spaudos konferenciją pradėjo „Neptūno“ treneris. –  Nežinau, atrodo, kad kai kuriais momentais mes tiesiog pralaimime kontakte, bijome žaisti. Klaidos elementariose vietose, kai kamuolį pametame lygioje vietoje arba perdavimas eina tiesiai į užribį.
Du dalykai – pralaimėjome kontaktą – pirmoje pusėje „Rytas“ atkovojo 8 kamuolius puolime, mes – 1. Tai yra didelis skirtumas. Kitas dalykas – žaidėjams trūksta pasitikėjimo.“
– Kaip pavyko sugrįžti į rungtynes?
– Kaip treneris pamačiau kai kurių naujų dalykų – kas aikštelėje veikia geriau, nei dvikovos pradžioje. Kažkiek pakeitėme gynybą, kažkiek penketą. Tai padėjo mums sugrįžti.
– Kiek „Neptūno“ sugrįžimas susijęs su Gyčio Masiulio žaidimu centro pozicijoje?
– Viską matote teisingai. Manau, kad mums tai pavyko. Bent jau puolime pasidarėme įdomesni. Tokių minčių ir buvo.
– Ar matote problemų su centrais?
– Kai kurie žaidėjai yra nauji komandoje, jiems nėra lengva įeiti į mūsų sistemą, suprasti, ko mes iš jų norime. Jie vis dar ieško kelių, kaip pateisinti ar realizuoti save. Jie dar yra ieškojimo kelyje.
Kitas dalykas – Simas Galdikas žaidė su trauma. Jam reikia padėkoti, kad jis ėjo ir kovojo, nes paskutiniame mače buvo patyręs traumą. Šiandien situacija dėl jo žaidimo buvo 50 ant 50 proc. Jis ėjo ir kovojo, ačiū jam.
Aš tikiu kiekvienu žaidėju, nesvarbu, kaip jis žaidžia dabar. Mes turime daugiau žaidėjų, iš kurių tikiuosi daugiau, ne tik iš Andre Williamsono. Aš tikiu jais, tikiu, kad jie dar parodys, ką gali.
– Kokia S. Galdiko trauma?
– Jis krito ant nugaros ir užsilenkė galvą. Dabar vaikšto, kaip robotas bei žaidė su nuskausminamaisiais.
– Ar pademonstruotas charakteris yra vienas teigiamų dalykų, kurių galima pasiimti iš šios dienos mačo?
–  Vienas iš teigiamų dalykų yra tas, kad dvikovos pabaigoje nebemačiau baimės žaidėjų akyse. Kas buvo aikštelėje, tie kovojo. Tai džiugina.