T.Sedekerskis: apie pralaimėjimų ruožą, kantrybę ir dvikovą su „Rytu“

2020.01.18

Klaipėdos „Neptūnas“ po pralaimėjimu pasibaigusios FIBA Čempionų lygos dvikovos Saragosoje ketvirtadienį keliavo tiesiai į Vilnių, kur jau šį vakarą susirems su Vilniaus „Ryto“ krepšininkais.
Rungtynių tarp „Neptūno“ ir „Ryto“ komandų startas – 17 val., o susitikimą tiesiogiai transliuos BTV.
Klaipėdiečiai mačą pasitinka būdami pralaimėjimų duobėje. Tomo Rinkevičiaus auklėtiniai per pastarąją dvylikos rungtynių atkarpą pergalės skonį juto tris kartus.
Nors ruožas sunkus, tačiau „Neptūno“ puolėjas Tadas Sedekerskis tiki procesu ir kad sunkus darbas atneš rezultatus.
„Nesame pozicijoje, kurioje norėtume būti, bet tam dar turime laiko, – tinklalapiui „bcneptunas.lt“ sakė T.Sedekerskis. – Visi norime daugiau, tam treniruojamės ir dirbame kiekvieną dieną. Negaliu pasakyti kažko blogo. Komanda yra jauna, treneris naujas, tad vis dar turime geriau pažinti vienas kitą. Mums reikia būti kantriems, sirgaliai irgi turi būti kantrūs. Svarbiausia yra nepulti į paniką ir viską ištaisyti. Manau, kad antra sezono pusė bus geresnė.“
Nesėkmės skaudžios, bet situacija dar nėra avarinė. Čempionų lygoje „Neptūnas“ patyrė penkis pralaimėjimus iš eilės, o nuo atkrintamųjų zonos juos skiria viena pergalė, kai iki pirmo etapo pabaigos liko trejos rungtynės. „Betsafe–LKL“ – 10 pergalių, 8 pralaimėjimai ir ketvirtoji vieta įpusėjus reguliariajam sezonui.
„Niekada nėra lengva, kai pralaimi. Abejonių visada gali kilti, bet esame komanda ir tikime vieni kitais. Išliksime kartu iki galo ir bandysime viską pakeisti“, – optimizmo neslėpė „Neptūno“ jaunasis puolėjas, kuriam vakar sukako 22-eji metai.
„Neptūno“ Achilo kulnu šį sezoną yra gynyba, o ją akcentuoja ir T.Sedekerskis. Čempionų lygoje uostamiesčio krepšininkai vidutiniškai praleidžia po 85,4 taško. Tai yra 28-asis rezultatas tarp 32 turnyro komandų. Vietiniame fronte T.Rinkevičiaus auklėtiniai vidutiniškai varžovams leidžia pelnyti po 80 taškų, o tai yra šeštas rezultatas pirmenybėse.
„Privalome gerinti gynybą, – neabejodamas sakė T.Sedekerskis. – Puolime daug problemų neturime, bet gynyba kiša koją. Turime daugiau kalbėtis gynyboje. Dar kartais pritrūksta energijos, noro. Gruodžio mėnesį buvo daug sunkių kelionių, galbūt pritrūksta kažkiek ir jėgų.“
Pirmąjį sezoną uostamiestyje žaidžiantis 200 cm ūgio puolėjas Čempionų lygoje per beveik 23 minutes pelno po 5,6 taško, atkovoja po 3,9 ir perima po 0,9 kamuolio, atlieka po 1,3 rezultatyvaus perdavimo ir renka po 8,7 naudingumo balo.
Statistika „Betsafe–LKL“ yra kur kas geresnė – per beveik 25 minutes T.Sedekerskis renka po 8 taškus, 6 atkovotus ir 1,1 perimto kamuolio, atlieka po 1,5 rezultatyvaus perdavimo, fiksuoja po 14,4 naudingumo balo.
„Jaučiuosi gerai. Laikas bėga ir su kiekvienomis rungtynėmis jaučiuosi vis geriau. Pasitikėjimo savimi daugiau, jaučiu, kad ir komandos draugai labiau pasitiki. Manau, kad savo užduotis atlieku. Turiu rolę komandoje, stengiuosi ją išpildyti ir atlikti gaunamas užduotis. Viskas gerai, esu patenkintas“, – sakė „Neptūno“ puolėjas.
Mėlynai balti jau šį vakarą sieks sugrįžti į pergalių kelią, bet ši užduotis nebus lengva. Sostinėje „Neptūnas“ susikaus su „Rytu“. Ekipos šį sezoną pasidalijo po pergalę. Sezono pradžioje Vilniuje 85:75 triumfavo Dainiaus Adomaičio auklėtiniai, tačiau po dviejų mėnesių klaipėdiečiai namuose revanšavosi 91:84.
„Mačiau „Ryto“ rungtynes Stambule, jie sužaidė tikrai gerai, – mintimis dalijosi T.Sedekerskis. – Neturėjome daug laiko ruoštis. Žaidėme su Panevėžiu, o Vilniuje turėjome vos vieną treniruotę. Bet yra gerai tai, kad „Rytas“ mums pažįstamas varžovas, o rungtynės laukia sunkios. Gera komanda, bus sunku, bet tikimės geros kovos.“