Teisėjams kritikos negailėjęs K. Maksvytis: „Turiu ginti savo komandą“

2019.03.30

Klaipėdos „Neptūnas“ svarbiame mūšyje sostinėje 52:70 nusileido Vilniaus „Rytui“ bei leido pastarajam įsitvirtini antroje „Betsafe–LKL“ čempionato vietoje.
Uostamiesčio ekipa pražudė tragiškas ketvirtasis kėlinys. Po trijų ketvirčių pirmavę klaipėdiečiai lemiamą kėlinį pradėjo įkrisdami į gilią duobę, iš kurios taip ir nebeišlipo.
Po dvikovos „Neptūno“ treneris Kazys Maksvytis negailėjo kritikos teisėjams.
„Gaila, kad pralaimėjome gana svarbias rungtynes, – dėstė „Neptūno“ treneris. – Čia dar nėra pabaiga, dar visas ketvirtas ratas, atkrintamosios.
Daug ruošėmės šiam mačui, kaip matome, tris kėlinius turėjome nedidelę persvarą. Manau, kad galėjome turėti dar didesnę. Neįmetėme greitame puolime, kai turėjome kiekybinę persvarą. Prametėme gerus metimus. „Rytas“ žaidė pasyviai tris kėlinius, galėjome pasinaudoti žymiai geriau.
Ketvirtajame kėliniai kaip subyrėjome… Gaila, kad baigėsi tokiu skirtumu. Manau, kad jis neatspindi kovos aikštelėje. Gaila, bet vis dar kovojome dėl antrosios pozicijos turnyrinėje lentelėje.“
Kas nutiko ketvirtajame kėlinyje?
– Gynyba – praleidome 32 taškus. „Rytas“ niekuo nenustebino, galbūt šiek tiek Arciomo Parachouskio 8 atkovoti kamuoliai puolime buvo kažkas daugiau, negu jie darydavo kaskart. Buvo daug „pick and roll“, buvo daug „transition“, kuriame jie yra labai geri.
Šiemet leidžia kritikuoti teisėjus, tai kritikuosiu. Nesu patenkintas teisėjavimu, ypatingai savo komandos atžvilgiu. Kad ir šios dienos rungtynėse: Simui Galdikui už kažkokį numuštą kamuolį švilpiama pražanga, tuomet varžovai eina mesti dvi baudas. A. Parachouskis rėžiasi į Tomą Delininkaitį tokioje pačioje ar net agresyvesnėje situacijoje ir nieko. A. Parachouskis priiminėja kamuolį – pigi bauda, Laimonas Kisielius priiminėja, nieko. Mes jau berods dvejas rungtynes, mano skaičiavimais, pralaimėjome rungtynių pabaigas dėl to.
Aš jau nekalbu apie rungtynes su Panevėžiu, kai teisėjai peržiūrėję nusprendžia, kad nebuvo pražangos prieš Deividą Gailių pražangos. Mano manymu, tai pražanga buvo dvejose vietose. Ar mes tą patį krepšinį žiūrime?
Visi giria, bet aš nesu patenkintas teisėjų darbu šį sezoną, ypatingai savo komandos atžvilgiu. Aš turiu ginti savo komandą. Šiandien begindamas savo komandą buvau eilinį kartą nubaustas technine pražanga. Prašau, kadangi skaičiuojate, kiek treneriai gauna techninių pražangų, paskaičiuokite, kurie teisėjai duoda daugiausiai techninių pražangų. Kad būtų lygu.
– Šiandien buvo dvigubai daugiau klaidų, nei rezultatyvių perdavimų. Ar šią skaičiai pasako prastą gynėjų darbą?
– Aš pastaruoju metu turėjau priekaištų gynėjams dėl jų agresyvumo. Šiandien D. Gailius rodė energiją, bet gal per daug gerų sprendimų nepriėmė. Bet iš jo buvo agresijo. Dar Paulius Dambrauskas neblogai pradėjo rungtynes. Iš kitų prašiau agresyvumo, kad jie turi būti agresyvesni, nes krepšinio grožis prasideda nuo gynėjų.
– Kaip vertinate legionierių žaidimą?
– Norėtųsi geriau, bet nesinori vertinti atskirų žmonų, nes komanda pralaimi bendrai. Žinoma, indėlio norėtųsi didesnio. Galbūt ta laisva diena pakišo koja, su krūviais tris kėlinius buvo neblogai, bet ketvirtajame nepaskaičiavome.