Tomas Delininkaitis prieš dvikovą su „Šiauliais“: „Kiekvienos rungtynės – nauja istorija“

2018.04.14

„Viskas yra gerai. Bet kurią akimirką esu pasiryžęs išbėgti į aikštelę ir padėti savo komandai“, – teigė dėl kojos traumos dvejas pastarąsias rungtynes praleidęs Klaipėdos „Neptūno“ žaidėjas Tomas Delininkaitis.
Vienas labiausiai patyrusių neptūniečių tikisi, kad šeštadienį Šiauliuose Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) rungtynėse su vietos „Šiaulių“ ekipa jam įvykių nebereikės stebėti nuo atsarginių žaidėjų suolelio.
„Esant reikalui galėjau išbėgti į aikštelę ir rungtynėse Kaune su „Žalgiriu“, tačiau su treneriu pasitarėme ir nusprendėme, kad geriau nerizikuoti ir iki galo išsigydyti kojos traumą. Jau spėjau pasiilgti krepšinio. Patikėkite, geriau jau žaisti aikštelėje, nei įvykius stebėti iš šalies“, – teigė 35-erių T. Delininkaitis.
Šeštadienį rungtynes tarp „Šiaulių“ ir „Neptūno“ tiesiogiai iš Šiaulių transliuos BTV televizija. Dvikovos pradžia – 17.20 val.
Nusipelniusio krepšinio specialisto Antano Sireikos treniruojama šiauliečių ekipa „Betsafe-LKL“ čempionate 12 pergalių ir 18 pralaimėjimų užima penktąją vietą ir yra pavojinga kiekvienam varžovui. Šioje ekipoje žaidžia, daugiausiai taškų pelno (vidutiniškai po 14,9 taško per rungtynes) ir daugiausiai kamuolių po krepšiais atkovoja (po 7,1 kamuolio per rungtynes) jaunasis „Žalgirio“ sistemos talentas Laurynas Birutis. Nenuostabu, kad jis pravėrė ir Lietuvos rinktinės duris.
„Šiaulių“ komandoje yra ir daugiau žinomų veidų – net trys 2017 metų Universiados čempionai: Evaldas Šaulys, Kristupas Žemaitis ir Ignas Vaitkus. Tiesa, pastarajam šią savaitę buvo atlikta kojos operacija ir jam sezonas jau yra baigtas.
„Šiaulių“ gretose rungtyniauja patyręs aukštaūgis, buvęs neptūnietis, galintis puikiai pataikyti tritaškius Vytautas Šarakauskas, taip pat pavojingi žaidėjai – Donatas Sabeckis, Šarūnas Beniušis, Arminas Urbutis bei legionieriai – Akeem‘as Wright‘as ir Nicholas Zeisloft‘as.
„Šiaulių“ ekipa – ambicinga ir visose pozicijose labai pavojinga. Juk šiauliečiai neseniai sugebėjo įveikti net Kauno „Žalgirį“. Tai daug ką pasako. O mums po skaudžių rungtynių Kaune norisi parodyti visai kitokį veidą. Trokštame reabilituotis tiek prieš save, tiek prieš sirgalius. Buvome sušaukę susirinkimą, rimtai pakalbėjome. Turime suprasti, kad kiekvienos rungtynės – nauja istorija ir su kiekviena komanda reikia eiti kautis taip, lyg tai būtų paskutinis mūšis“, – pabrėžė T. Delininkaitis.
„Neptūnas“ ir „Šiauliai“ šį sezoną rungtyniaus jau ketvirtą kartą. Iki šiol dvi pergales iškovojo neptūniečiai (2017 metų rugsėjo 21 dieną Šiauliuose – 82:73 ir 2018 metų sausio 4 dieną Klaipėdoje – 84:79) ir kartą pergale džiaugėsi „Šiaulių“ krepšininkai (2018 metų kovo 1 dieną Klaipėdoje – 78:71).
„Visos mūsų tarpusavio dvikovos buvo sunkios. Matote pagal rezultatus, kad nugalėtojai sprendėsi tik 5-9 taškų skirtumu. Šiauliuose visoms komandoms būna labai sunku, tad dėl pergalės reikės išties paplušėti. Mūsų tikslas vienas – eiti kautis ir bandyti iškovoti pergalę“, – sakė T. Delininkaitis.
„Neptūnas“ su 22 pergalėmis ir 8 pralaimėjimais „Betsafe-LKL“ turnyro lentelėje užima trečiąją vietą.
„Šiemet visos LKL komandos yra stiprios ir bet kuris varžovas gali nubausti. Tik akimirkai atsipalaiduok ar prarask koncentraciją ir, žiūrėk, kad jau reikia vytis. Turime būti susikoncentravę ir budrūs“, – pabrėžė Klaipėdos „Neptūno“ komandos vyr. treneris Kazys Maksvytis.