Tomas Gaidamavičius: antrąjį ratą vertinu gerai

2020.01.25

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ baigė antrąjį reguliaraus sezono ratą. Iškovoję 7 pergales ir patyrę tiek pat pralaimėjimų, klaipėdiečiai vis tik išlaikė geras pozicijas turnyrinėje lentelėje. Šiuo metu Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai užima 4-ąją vietą ir nuo 3-ios vietos juos skiria vos viena pergalė.
Prieš prasidedant naujam etapui, „bcneptunas.lt“ pakalbino Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ vyriausiąjį trenerį Tomą Gaidamavičių, kuris apžvelgė antrąjį reguliaraus sezono ratą, prisiminė skaudų pralaimėjimą Palangoje, bei išskyrė Kauno „Žalgiris-2“ žaidimo braižą.
„Gal kažkiek neįvertinome varžovų, – apie pralaimėjimo priežastis Palangoje kalbėjo T. Gaidamavičius. – Mes po pergalės prieš „Perlą“ kaip ir užsitikrinome vietą stipriausiųjų aštuonete, o Palangos komandai kiekviena pergalė buvo svarbi, jie parodė didesnį norą, mes buvome nesusikoncentravę. Taip pat jie žaidė ir be vieno svarbaus žaidėjo – Mindaugo Remino. Ketvirtojo kėlinio viduryje turėjome 13-os taškų deficitą, bet jau matėsi, kad nieko gero neišspausime, todėl leidau jaunimui pasireikšti, tad tas rezultatas taip baisiai ir atrodo. Bet iš tikrųjų rungtynės vyko taškas į tašką ir galutinis rezultatas neatspindi vykusios kovos“.
Antrajame rate Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ iškovojo tiek saldžių pergalių, tiek patyrė ir skaudžių, bei apmaudžių pralaimėjimų. Kol kas šiame sezone didžiausias pralaimėjimas ir buvo patirtas jau minėtiems Palangos „Kuršiams“, kai klaipėdiečiai nusileido 29 taškų skirtumu. Taip pat verta pabrėžti , jog uostamiesčio krepšininkams per du ratus nepavyko įveikti vos vienos komandos – Gargždų „Gargždai“.
„Antrą ratą irgi vertinčiau gerai, – kalbėjo „Neptūnas-Akvaservis“ strategas. – Po pirmojo rato varžovai jau mus geriau pažinojo, kiti pradėjo labai mus vertinti ir su mumis kovoti eidavo susikaupę. Mums, kaip jaunai komandai, laimėti pusę rungtynių yra tikrai gerai. Aišku pritrūko ar pirmame ar antrame rate vienos pergalės ir šiuo metu būtume trečioje pozicijoje. Bet šiaip tikrai vertinu gerai“.
Dabar „Vikinglotto“ NKL komandos yra paskirstytos į du pogrupius pagal pajėgumą. „Neptūnas-Akvaservis“ pateko tarp aštuonių stipriausių komandų. Visos komandos tarpusavyje sužais dar po dvejas rungtynes ir po šio etapo prasidės atkrintamosios.
„Tikslai šiam etapui – eiti į kiekvienas rungtynes ir kovot, – apie būsimus susitikimus kalbėjo T. Gaidamavičius. – Laimėti šiame etape bus daug sunkiau, nes komandos pagal demonstruojamus rezultatus yra stipresnės. Jokiu būdu nenuvertinu ir tų komandų, kurios liko už aštuoneto. Kaip ir pernai sakiau, NKL yra tokia stipri lyga, kad ir 12 ir 13 vietas užimančios komandos yra pajėgios. Ir tikrai šiame etape kiekviena pergalė mums bus aukso vertės, nes stengsimės išsilaikyti tame stipriausių komandų ketvertuke“.
Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ ir toliau dominuoja po krepšiais. Atkovodami po kiek daugiau nei 43 kamuolius per rungtynes, klaipėdiečiai yra pirmoje vietoje pagal šią statistikos kategoriją. Prie to smarkiai prisideda ir komandos veteranas Vytautas Šarakauskas, kuris demonstruoja puikius rezultatus „Vikinglotto“ NKL. Pastarasis yra ketvirtas naudingiausias lygos krepšininkas, o jo efektyvumas per kiekvienas rungtynes siekia beveik 22 balus. Taip pat jis yra trečias pagal atkovotus kamuolius visoje lygoje.
Sekantis klaipėdiečių varžovas bus jaunieji Kauno „Žalgiris-2“ krepšininkai. Kaip ir Klaipėdos komanda, taip ir kauniečiai solidžiai kovoja dėl kamuolių, o T. Gaidamavičius dalinosi mintimis apie būsimus varžovus.
„Kaip ir jie taip ir mes, kaip ir su kiekviena jauna komanda žaidžiant išsiskiria impulsyvumas, – kalbėjo T. Gaimavičius. – To meistriškumo nėra dar daug. Abi komandos eis kovoti iš visų jėgų, kam geriau pasiseks, tie ir laimės. Taip pat kažkiek žaidimo braižą keičia ir sugrįžęs Kerr Kriisa, nes jis duoda įvairumo puolime. Vistiek pagrindinis raktas į pergalę bus atkovoti kamuoliai. Tiek mes tiek ir jie gerai kovoja dėl atšokusių kamuolių“.
Rungtynės prieš Kauno „Žalgiris-2“ jau šiandien, 15 val. Kūno kultūros ir rekreacijos centre, Dariaus ir Girėno g. 10.